| Chainsaw a întrebat:

Buna tpu.Deci m-am saturat de parintii mei x_X.Eu pe mama o iubeam din tot sufletu' meu si acum am ajuns sa imi fie scarba de ea.Inainte ma injura ma batea dar acum doar ma injura am crescut si numai da in mine.Doamne nu o mai suport am ajuns sa imi doresc sa moara numai pot am numai ganduri de astea stiu ca nu e bine dar nu o mai suport.In fiecare noapte plang din cauza ei am devenit din cauza ei o nenorocita sa imi doresc sa moara.I-am cerut tatei sa imi cumpere un iphone si el a spus ca mai vedem.Iar din cauza ei nu imi ia de craciun pentru ca mama are nu stiu ce probleme cu dintii si de la maseaua de minte poate muri si trebuie sa se duca sa ii scoata toti dintii si sa ii puna placa.Doamne de 2 luni ma rog de ei si ea imi zice ca sunt cel mai prost copil ca nu vreau tableta sau laptop.Mereu plang m-am saturat sa ma rog de ei sa imi ia iphone daca pe mine iphonul ma face fericita ce.Ea l-a telefon ma mai ia si la misto imi zice ca imi i-a iphone si sa nu se mai duca ea la doctor ca sa moara sa vedem ce fac si apoi zice ca eu ce vreau sa isi vanda un rinichi sa imi ia iphone.Deci numai suport m-am saturat imi zice mereu ca de abia mi-a luat Samsung galaxy de jumatate an si vreau alt telefon ca nici un copil nu are tot ce isi doreste cum am eu.Stiu asa sunt eu materialista dar i-am cerut doar un iphone 3gs care e maxim 1000 lei.Nu imi vine sa cred ca mi-am dorit si sa moara si ce mult o mai iubeam ..Si astazi cand am vb cu ea la telefon i-am zis te urasc lasa-ma dracu in pace si i-am inchis.Si cand eram la scoala i-am zis ca vreau si eu un nou telefon bla bla si tot asa zicea ca nu imi ia si i-am zis ca m-am saturat de viata asta ca ii urasc sunt cei mai rai parintii si plangeam pe strada.Nu imi vine sa cred ce parinti am.Adica nu e vorba numai ca ei nu imi cumpara iphone dar mama doamnee cum am putut din cauza ei sa devin asa nenorocita sa imi doresc sa moara si eu o iubeam din tot sufletul.Bine ..nu imi ia iphone de craciun dar daca le cer o pereche de adidasi de 400 lei nici aia nu vor sa imi ia.Du-te frate oh go on ca astia nu sunt multumiti nici cu p7la-n cur nici cu sufletu'n rai.Ori iphone ori adidasi si ei vor sa imi ia un rahat de tableta sau laptop.CE ma fac ca numai suport sa ma rog de ei :/ si sa ma trateze in halu asta nu o mai suport pe mama.Ieri cand ma duceam la meditatii imi zicea nu-s ce nu-s ce si ma injura intr-una la telefon si se uita si lumea de pe strada la mine in ce hal tipa si eu tineam telefonul jos.OFF sad ce ma fac ca nu o mai suport si numai vreau sa imi doresc sa moara stiu ca nu e bine dar NU O MAI SUPORT MI-a mancat toata viata.sad.

65 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Alooooooooo mai pune frana mamico...inteleg ca esti un copil rasfatat si privilegiat, dar de ce nu te multumesti cu ceia ce ai? doar pentru tine gandesti? nu te multumesti cu acel telefon care e destul de piperat, intreaba-te cati copii au privilegiul tau? de ce de sarbatori va doriti numai partea materiala? ai multumit vreo data bunului Dumnezeu ca ti-a dat parinti? ca ai de toate? dar parintilor le-ai multumit? cum poti dori moartea unui parinte? sunt mama si am 2 ingerasi, dar niciodata nu mi-au cerut imposibilul, de fiecare data sau multumit cu ce au primit, si sunt tare mandra de eilove strucklove struck cred ca un prim pas ar fi sa iti ceri iertare pentru gandurile negre si apoi parintilor tai.
app cati anisori ai?
O frumoasa zi sa aihappy

| Chainsaw explică (pentru caramela):

Am 13 tongue o zi frumoasa si tie big grin

| Valisha18 a răspuns:

Cred ca nu lucrurile pe care ti le iau parintii trebuie sa conteze pentru tine. Iti doresti ca mama ta sa moara pentru ca nu ti-a luat iPhone? Gandeste-te ca ti-a luat deja unul. Asa ai fi fericita? Daca da, este complet gresit. Ar trebui sa apreciezi mai intai toate lucrurile pe care le-au facut pentru tine deja, si apoi sa te gandesti la lipsuri. Gandeste-te ca ai si tu copii, si unul dintre ei te uraste si iti doreste moartea deoarece tu nu i-ai luat telefon nou... Nu este in regula, probabil ca si mama ta plange si sufera, imagineaza-ti cum o relatie de dragoste dintre parinte si copil este spulberata din cauza unui obiect...
De ce crezi ca ti-a mancat toata viata? Si mamele au perioade mai grele, asta nu inseamna ca nu te iubeste... Daca vrodata vei avea copii, vei vedea cum este sa nu fii iubita, in pofida tuturor eforturilor tale. Incearca sa discuti cu mama ta, si sa-ti exprimi nemultumirea, insa ascult-o si pe ea. Nici tu, nici ea, si nimeni nu este perfect. Poate ca stie ca un iPhone te va face fericita, insa incearca sa te faca sa apreciezi lucrurile pe care le ai. Priveste lucrurile si din punctul de vedere al mamei tale, banii nu cresc in copaci si este greu de suportat si gandul ca tu suferi. Incercati sa discutati problema, dar fi mai realista si recunoascatoare pentru eforturile ei.
Sper sa rezolvati problema, succes! happy

| ladyMillion a răspuns:

Wowstraight facecalmeaza-te fatuca! Pare-mi-se intri deja in depresie...Sunt tare curioasa cati ani ai, ca sa vad daca te pot ajuta cu vreun sfathappybig grin

| Chainsaw explică (pentru ladyMillion):

Tu zi acolo si gata oh go on

| bucatareasa2013 a răspuns (pentru Chainsaw):

Ce obraznica esti! Nu este de mirere ca mama ta te cearta. Vorbesti foarte urat cu ceilalti. Esti cu adevarat needucata.

| nutuxcristian a răspuns:

Woww,imi pare rau pentru tine, eu n-as face asta...i-as da foc dar-ar dracii in el de iPhone da' nu sa-mi moara mama...

| RAY a răspuns:

Pentru un iphone tu doresti moartea mamei tale?

| CryChristiAN a răspuns (pentru RAY):

Eu ma supar pe maica-mea daca-mi ia un i-Phonehee hee. Doamne ce materialisti sunt unii. Eu nu am nevoie decat de pace si fericire. Crede-ma ca cu greu m-a convins mama sa-mi ia un telefon, cu toate ca nu am ce sa fac cu elhee hee

| RAY a răspuns (pentru CryChristiAN):

Crede-ma ca cand muncesti simnti diferit cea ce ai decat cea ce primesti gratis

| aumih16 a răspuns:

Pe tine zau daca te intelege cineva! esti nebuna! chiar asa ai atata nevoie de iphone! vezi ca asta nu e un rinichi sau vreun ficat care sa iti foloseasca! poti trai si fara el! dar nu tu esti incapatanata! nu vrei sa intelegi! treaba ta! rau tare a ajuns tineretul!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| PisicaNazdravana247 a răspuns (pentru 116111 TelefonulCopilului):

Wow! Nu-mi vine sa cred ca organizatia asta umbla pe TPU! si WOW

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow serios? eu nu am nici jum din cat ai tu si tot tu te plangi? ce copil copac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevărat că mama ta nu a procedat şi încă nu procedează corect referitor la înjurături,dar chiar să te plângi că nu-ţi cumpără iphone?straight face Şi mie mi-au promis deseori părinţii multe şi tot nu s-au ţinut de cuvânt, şi pe mine m-au înjurat şi i-am urât şi eu, da' cu trecerea timpului s-au schimbat datorită mai multor chestii. Uită-te la copiii care n-au părinţi, n-au un adăpost călduros pe vremea asta rece, n-au ce mânca.Ei ar da orice sa aibă ce ai tu.Nu te mai supăra pentru că nu-ţi cumpără acum iphone, încearcă să te pui în locul lor, nu e uşor să fii părinte.Iar in legatură cu jignirile vorbeşte cu ei si cere-le să nu-ti mai adreseze vorbe aruncate la nervi pentru că vor vedea care sunt consecinţele pe viitor. Dacă oferă respect, primesc respect.Mai gândeşte-te.

| Jami a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi de fapt nu îi uram, cum nici tu nu-ţi urăşti părinţii, eşti doar foarte supărată pe ei şi crezi că-i urăşti, dar nu poţi urî şi iubi in acelaşi timp. Tu îi iubeşti, de fapt doar că acum nervii vorbesc pentru tine.

| Zeflemitoarea a răspuns:

Dacă fericirea ta e condiţionată de,, a avea" şi îţi urăşti părinţii pentru că nu ţi-au cumpărat un flecuşteţ de telefon, atunci ia o sfoară şi găseşte un copac, fetiţo.

Răspuns utilizator avertizat
| duuh a răspuns:

Http://www.zonapress.ro/wp-content/uploads/2012/11/Abecedar.jpg
Ai nevoie de asta mai mult decat de un telefon idiot. Mucoasa rasfata ce esti. Habar n-ai sa scrii, dar vrei iPhone.

| CryChristiAN a răspuns (pentru duuh):

Dragule, eu i-as recomanda o carte cuantica sau Sfanta Scriptura. Asemenea varietati nu gasesti orisiunde. Bine, le gasesti orisiunde, dar nu gasesti un continut mai frumos precum intelepciunile biblice sau cunostinte stiintifice cuantice.

| ARF a răspuns:

Copil prost ce eşti, că altfel nu vreau să iţi spun, pentru a nu-ţi răni sentimentele. Tu pentru un simplu telefon eşti în stare să îţi omori parinţii? Te gândeşti că alţii nu au nici măcar jumătate din cât ai tu? Eu nici macar Galaxy nu am. Vreo 4 ani numai cu Nokia am umblat, "caramida cum se zice mai nou". Adidaşii pe care îi vrei tu costă 400 lei?!?!?!?!?! "vai ce putin" Eu port aceeaşi pereche de tenişi de vreo 2-3 ani şi ţie îţi trebuie adidaşi la 400 lei? Maică-ta are nevoie de dinţii aia mai mult decât pe tine, cred. Îţi dai seama ce avort frumos putea să facă maică-ta, iar neuronii tai de copil de 3 ani nu ar mai fi existat? Dar nu, ea a vrut ca tu să trăieşti. Îţi dai seama ca unii copii nici nu au parinţi, poate ca nu i-au vazut niciodata, iar tu vrei moartea lor? Mucoasă ce eşti. Dacă erai fata mea, numai pe preşul din faţa case dormeai, să te mănânce lupii. UITE ACESTA ESTE ROMÂNUL. Cel care nu se multumeşte niciodata.

| OnlyTheScript a răspuns:

Mai, uite, eu inteleg ca vrei un iphone ca sa fii in randul celor populari, dar e destul de bine si ca ai un Samsung galaxy, eu am un Nokia simplu si chiar daca mi-as dori si eu sa am tableta sau iphone sunt cinstienta de faptul ca nu ne permitem asa ceva, in viata sunt lucruri mai importante decat un simplu iphone. chiar si eu mi-as dori sa fiu in ransul celor populari dar uite ca nu mi-a fost destinat asta, dar stii cum se zice, fiecare rau este spre bine. in legatura cu parinitii, stiu ca este foarte dureros sa te injure, si pe mine ma injura tata si imi pune apelative jenante cu toate ca uneori chiar nu este vina mea, si eu aveam ganduri rele, insa mi-au iesit toate din cap acum 3 luni cand unchiul meu (tatal verisoarei mele care imi este prietena cea mai buna si vecina) a murit si am vazut atunci ce durere a lasat in urma si cat de indurerate au fost verisoarele mele, si cat de indurerate sunt si in acest moment avand in vedere ca tatal lor este mort, iar mama lor este plecata in strainatate. asa ca eu nu o sa te judec pentru nimic, asta a fost reactia ta si inca este, dar sper sa iti schimbi parerea dupa ce vezi acest raspuns. si eu am 13 ani si iti spun aceasta mica descriere a familiei mele din proprie experienta. happy

| GoddessMaui a răspuns:

Scrii ca dracu si ai pretentii la Iphone, mars din lumea asta. Ar trebui sa te puna maica-ta in lanturi si in fiecare noapte sa-ti dea 100 de bice pe spinare.

| Adinnaaaa a răspuns (pentru GoddessMaui):

Nu, domnule, nu cred ca ar trebui ca maica'sa sa faca asta.winking Ar trebui sa ii explici si tu frumos ca greseste, sau puteai sa tii pentru tine, pentru ca deja i-au explicat destui.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Poate ca-m raspuns tarziu. Dar cred ca nu te superi daca te ajut.
Fara suparare unii n-au ce manca iar tu poftesti Iphone.
Poate ca esti putin suparata pe mama ta dar cum poti tu sa-ti doresti sa moara?!?!?!
Asa ceva...Nu s-a mai auzit!
Si eu ma mai cert cu familia mea cateodata dar NICIODATA nu mi-am dorit sa moara.
Exista copii care au motive sa fie suparati pe parintii lor (Ex:Copii parasiti la orfelinat) dar apoi ii iarta.
Iar tu... Nu poti sa fiii intelegatoare ca nu
ti-au luat Iphone.
Acum suntem in 2015. Eu am un Samsung Galaxy S3 si tot e bun
Gandeste-te ca maseaua mamei tale e mai importanta ca un Iphone.
Daca te bate si te injura zi-le sa nu mai faca asta ca te doare si nu ajuta la nimic
oricum.
Pana la Craciun, Pasti, Ziua ta comportate exemplar si roaga-i frumos sa-ti cumpere ce vrei tu.
Succes!
.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Hehehei, opreşte-te puţin prinţeso!
Realizezi ce ai în jurul tău?!
Cum poţi să-ţi doreşti moartea unui părinte datorită unui telefon de cacao?!
Doamne...
Gândeşte-te că unii n-au nici jumătate din cât ai tu şi sunt nişte îngerii de copii!
Oi fii tu adolescentă, o fii Sărbătorii, dar nu ai voie să-ţi baţi joc de părinţii tăi!
Tu ai măcar telefon smartphone, alţi nu au telefon deloc sau o mizerie cu butoane sparte!
Mulţumeşte-te că măcar ai telefon bun!
Suntem în 2015 iar eu încă am Smartphone Galaxy S3 cum ai avut tu în 2013!
Deci mulţumeşte-le părinţlor şi Bunului Dumnezeu că ai o familie, alţi nici o mamă, nici mâncare nu au!

| John1973 a răspuns:

Iphone? serios pentru rahatul ala te plangi? care e aproape cel mai praf telefon? cu 2 procesoare amarate? fata de altele care au quadcore? esti praf. Alegeti un laptop mai bine decat jigodia aia http://bit.ly/1stepq1

| Oxymorone a răspuns:

Sunt copii care n-au ce manca si care-si plang parintii stand intr-un colt si rontaind o bucata de paine uscatawinking Oamenii ca tine vor sfarsi neintelegandu-si propria existenta.

| Firetears a răspuns:

Http://www.divin.ro/? 53t4l&v7f2k=3915 - roaga-i pe parintii tai sa iti cumpere asta.
Uite, stiu ca ai o perioada naspa si citind raspunsul meu zici ca sunt nebun, dar ce mai ai de pierdut?
Esti in depresie, esti distrus, stai prost cu nervii. Acorda-ti timp pentru ce ti-am scris mai sus.
Te asigur ca merita!
Da, sunt un nebun. Dar sunt un nebun fericit. :)
Incearca, nu ai nimic de pierdut!

| OanaSiCamAtat a răspuns:

Nu te supara ca-ti spun, dar ai probleme grave. Eu am fost la un pas distanta de a-mi pierde mama. A fost internata in spitalcand eu eram clasa a III-a de 8 martie la scoala cand toate mamele au venit, la mine a trebuit sa vina altcineva pentru ca mama se zbatea sa reziste pentru mine. Am avut o caramida de la Samsung vreo 4 ani, m-am rugat de ei foarte mult sa-mi ia alt telefon (acum am altul, dar asta mai putin conteaza). Parintii mei nu sunt perfecti, nimeni nu este si tu cam uiti asta. Ai mei nu sunt asa 'bogati' cum sunt ai tai dar sunt ok, imi fac orice capriciu (mai devreme sau mai tarziu), imi platesc antrenamentele, costumele de scena, cazare, transport, TOT si eu nu stiu cum sa le multumesc decat prin banalele note obtinute la scoala. Un iPhone mai intai demostreaza-le ca-l meriti, fa-i mandri ca te au, gandeste-te ca daca ei nu existau TU NU existai.

| Luck19 a răspuns:

1.Nu te supara sunt mii de copii care morrrr in alte regiuni de foamete 2.De exemplu eu am un tel vsm 3. E craciunul ai putea fi tu adolescenta da tot trebuie sa umbli cu colinda, si eu umblu cu colinda,+si+daca-l strici va fi mai rau 4.Ei sa zicem cat0i cumpara, peste 2 luni :il strici, il pierzi, iti va reprosa mult dar mult timp

| AndreeaDiana9999 a răspuns:

Da. raspuns dat cam tarziu, dar cred ca de atunci pana acum ti-ai luat acel iphone? Si cu ce te-a ajutat? Probabil l-ai lasat balta la fel ca celalte telefoane, nu?
Si pentru ce, pentru ca sa doresti rau mamei tale?

| The4Ever a răspuns:

Iphone in sus, Iphone in jos, Iphone peste tot, de ce te mai miri ca te injura laughing.

| Radamel a răspuns:

Vezi fatuca draaga ' ca tot la biblie ajungem. Tu vrei sa moara mama ta asta e rau dar mai rau e felul in care te'au educat parintii tai. Trebuie sa faci deosebirea intre dorinta si necesitate. Biblia spune omul sa fie.multumit ca are unde manca si unde sa-si puna capul. Eua am 17 ani si parintii mei.mi-au cumparat doar luna aceasta un telefon ' nu deoarece n-am avut bani ci pentru. Ca mi-au dorit binele. Tu fa bine si du-te si cere-ti iertare si profita de ei pana ii ai ca rau e fara ei...

| Angelaaa a răspuns:

Esti prea materialista. Vai ca ma face fericita un iphone, dar sa ai o relatie buna cu parintii tai nu te-ar face fericita? De ce nu incerci sa vorbesti cu ei si sa va rezolvati problemele astea, nu ca faci tu motoc ca nu ai iphone si adidasi de 400 de lei. Da ai muncit tu pentru banii aia sa faci atata gura? Adidasi de 100 de lei de ce nu vrei? Macar ei vor sa iti cumpere un laptop sau tableta, dar tu nu stii sa te multumesti cu ce ei iti pot da. Mai gandeste-te ca nu se invarte lumea in jurul tau...

| Goguryeo a răspuns:

Gândește-te că unii nu au ce mânca și alții se plâng că nu au iPhone.
Unele lucruri sunt priorități, tu, după cum se vede ești mai pretențioasă.
Mulți nu au ce ai tu, părinții poate nu le oferă nimic din ce ai tu și poate că își iubesc din tot sufletul părinții pentru că ei sunt singurii oameni pe care ii au in toată lumea.
Vorbește cu mama ta și cere-ți scuze, învață saă apreciezi ceea ce ai, până nu îl pierzi.
Nu pot să cred că îți poți dorii să moară un părinte al tău, altele sunt prioritați, nu ca iPhone-ul, nu te pot înțelege sunt unii care nu mai au părinți și se roagă în fiecare zi să ii aducă înapoi.

Nu știi să apreciezi ceea ce ai.

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Tu te rogi sa-ti ia un iphone de 2 luni si eu ma rog de 4 ani sa-mi ia o pereche de role rolling on the floor)))))))))

| Qphantom a răspuns:

Majoritatea persoanelor de aici chiar au dreptate.Multumeste-te cu ceea ce ai. Daca mama ta te trateaza asa incearca sa socializezi cu ea...sigur e un motiv pentru care se poarta asa.Incerca-ti sa va intelege-ti.Si cred ca ar trebui sa lasi idea cu iphone-ul.Parintii tai incearca sa faca tot posibilul ca tu sa fi fericita, caci ei nu stau acasa de geaba uitandu-se la tv.Muncesc pentru tine si binele familiei. Poate se comporta urat mama ta cu tine.Dar nu ar trebui sa o urasti sau sa-ti doresti sa moara.Sunt sigura ca te iubeste mult.Sunt sigura ca exista un motiv pentru care aplica acest comportament.Trebuie sa faci tot posibilul sa te intelegi cu ea.Si sa nu mai faci mofturi.Multi si-ar dori sa aiba ce ai tu acum.
Sper ca acest raspuns te-a ajutat.

| Qphantom a răspuns:

No fain raspuns.Fi mai bland/a, are doar 13.rolling on the floor