| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si mi-as dori sa imi pun aparat dentar cu bracketi, adica, aparat denatar fix. In orasul meu, nu se pun acemenea aparate, si cel mai apropiat oras unde se pot pune este Iasi. Intrebarea mea este : Cam cat m-ar costa? Pe voi cat va costat? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Am purtat si eu aproape 2 ani aparat dentar fix, numai pe arcada de sus. M-a costat 10 milioane de lei vechi montarea bracket-ilor si restul, iar o data pe luna plateam in jur de 35-40 de RON pentru consultatie, schimbare elastice si arc si restul. Insa depinde de oras si de cabinet. Oricum, eu zic ca nu se merita sa dai mai mult de 15-16 milioane de lei vechi pe o arcada, mai ales daca trebuie sa iti pui si sus si jos.

3 răspunsuri:
| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Pai bracketi te vor costa in jur de 3000 de lei noi chiar mai mult + alungirea maxilarului. Am o colega care are bracketi si cam atat a dat chiar mai mult... Funda?

| Iuliana186 a răspuns:

Hmm. ciudat. pentru ca eu am o colega care si-a pus tot in Iasi aparat cu bracketi si a dat doar vreo 500 de lei.

| ZoZoLoVe a răspuns:

Pai....eu sunt din Iasi si am aparat dentar mobil.Pe mine m-a costat in jur de 400-500 de lei cam asa, pai daca vrei bracketi cred ca costa mai mult decat aparatul meu pentru ca bracketi sunt si sus si jos.
Sper ca te-am ajutat happy!