| Anca459 a întrebat:

Pt cei care au aparat dentar cu bracketi.
Daca mi s-a dezlipit unul dintre bracketi as putea sa il lipesc singura? Ortodontul meu este dintr-un oras mai îndepărtat, si peste câteva zile plec la mare.
Cum as putea sa il lipesc?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Numai el o poate face pentru ca are materiale adaptate pentru a realiza in regula lipirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, sigur ca nu poti. Astepti pana mergi la consultatie sau ii desfaci elastecul din jurul lui cu un ac si pastrezi bracketul bine pana cand mergi la consultatie (depinde si de pe ce dinte s-a desfacut).

| g4mma a răspuns:

Singura nu poti.Suna la ortodont ca doar e o urgenta, in 5 min te rezolva. Saaau mai poti incerca si la un cabinet de stoma din orasul tau, cred ca ca au si ei lipici deala.Si ai grija, nu cumva sa inghiti ceva din aparat, cum am facut eu laughing

| EmilyMotadel a răspuns:

In niciun caz nu il poti lipi, iti poti suna dentistul sa te programeze mai repede, sau il pastrezi si mergi cu el la consultatie pentru a il lipi, ei folosesc un adeziv special numit bonding, este o intreaga procedura destul de complexa..Mai bine ai rabdare si totul va fi in regula :-D