| Alexandra2383 a întrebat:

Buna! Am 13 ani si n-am deloc prieteni sau prietene..nici macar unul sau una. Am fost intr-un "grup" de la scoala cu niste fete care pareau foarte okay, in afara de una care mi-a cauzat multe probleme si m-a facut sa ma cert cu restul. N-am mai vorbit cu ele de 4-5 luni, nu le simt lipsa pentru ca stiu ce mi-au facut, dar intr-adevar am si amintiri frumoase cu ele si imi pare foarte rau de ceea ce s-a intamplat...cum as putea sa-mi fac prieteni? Nu vreau prieteni online, ci vreau sa socializez in viata reala sad

9 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Vezi in funcție de pasiunile comune, ai mai mari șanse sa îți faci prieteni din rândul celor cu care ai pasiuni comune pentru care va puteți întâlnii, ieși, etc. sigur mai greu un pic in pandemie, dar trece.

| mihaela000ela a răspuns:

Frecventeaza cercuri scolare, mergi in parc, activitati specifice varstei tale, si ai sa descoperi noi prieteni.

| OanaDD a răspuns:

Fi naturală in tot si toate, dar si prietenoasa
Asa vei gasi prieteni daca discuti cu oamenii, dar nu iti deschide sufletul din primul moment.
Daca vrei poti sa imi scrii si putem sa mai povestim chiar daca e online si poate cine stie, devenim prietene happy
Pupici!

| Nick007e a răspuns:

Multe prietenii frumoase și adevărate sau creat pe net, mai ales acum cu pandemia. Și eu sunt singur acum, vrei să ne cunoaștem?

| Alexandra2383 explică (pentru Nick007e):

Cati ani ai?:/

| Nick007e a răspuns (pentru Alexandra2383):

| Alexandra2383 explică (pentru Nick007e):

La 30 de ani doriti sa discutati cu minore? Fereasca Dumnezeu

| Nick007e a răspuns (pentru Alexandra2383):

Arăt eu a 30 ani? Nu spun câți ani am cu adevărat decât in privat dar îmi place să mă dau mare?

| Nick007e a răspuns (pentru Alexandra2383):

Dacă spuneam câți ani am râdeau toți de mine și mă trimiteați la culcare