| ßíïì a întrebat:

Am 13 ani si nu am ciclu.Toate fetele din clasa au. Cum as putea sa il fac sa imi vina mai repede?

Răspuns Câştigător
| fluture156 a răspuns:

Nu astepta lucru asta pentru ca dupa ce o sa-ti vina o sa zici ca era mai bine inainte. Lasa lucrurile sa se intample de la sine si bucura-te de fiecare clipa pentru ca nu se intampla numai odata in viata. Bucura-te acum ca inca esti copil! :*

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa prima data cand o sa iti vina nu ai sa mai stii cum sa scapi de el.

| aneliram a răspuns:

Asteapta,dar sa stii ca e mai bine fara

| LostInBubble a răspuns:

Nu ai ce sa faci. La unele fete intarzie aparitia menstruatiei. happy

Cine stie, poate vei intra mult mai tarziu in menopauza decat altele.

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Eu imi doream tot mai mult sa nu am asa ceva si iata ca mi-a venit cam repede... aveam 10 ani. Bucurate cat nu ai ca e mult mai bine fara, si nu-ti fa griji o sa vina si el la mimentul potrivit.

| crina_1119 a răspuns:

Nu il poti face sa vina mai repede. Fiecare fata se dezvolta in felul ei. Poate tu nu esti destul de dezvoltata. dar nu trebuie sa iti faci griji pentru ca odata si odata va veni vei vedea. nu trebuie sa te ingrijorezi ...doar daca apuci varsta de aproximativ 17 ani si tot nu ti-a venit atunci trebuie mers la doctor. funda?happy

| Maria_Karina_1997 a răspuns:

Doamnee! Stai pe fundul tau cum se zice, daca ai 13 ani si nu ai ciclu nu inseamna ca nu o sa ai.Cine stie poate iti vine peste 1 an sau 2..Stai linistita, bucura-te de momentul asta, fara acel musafir.frustrated

| Deya96 a răspuns:

Nu ai ce sa faci.Trebuie sa astepti...asa am patit si eu big grin.La mine a venit la 14 ani si crede-ma e mult mai bine ca nu ai ciclulaughing.Si eu inainte credeam ca e cv fain ca sa zic asa dar dupa ce mi-a venit crede-ma ca regret ziua in care am zis ca vreau sa imi vina ciclulaughing. Deci bucurate cat mai potilaughing...
Pupici >big grin