| mo0nlight a întrebat:

Am 13 ani si port ochelari de la 6 ani, stie cine va daca imi pot pune lentile de contact sau pot face operatie cu laser? Daca nu, de la ce varsta? Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti pui lentile de contact, eu am 14 ani si de la 13 port lentile. Ti le recomand.Sunt usor de folosit, e mult mai comod si daca nu iti plac ochelarii vei iubi lentilele. La inceput o sa ai o senzatie ciudata pe ochi, dar dupa putin timp te obisnuiesti. Deasemenea la inceput e greu sa le pui si sa le scoti, dar dupa ce te ibisnuiesti e fff simplu.
Operatie cu laser se face doar dupa ce ochiul e complet dezvoltat, adica dupa 18 ani.
TE PUP:*Take care:*

5 răspunsuri:
| lilboutique a răspuns:

Scuze dar nu putem sa ne pronuntam fara sa stim exact ce problema ai la ochi, ce dioptrii etc. Mai bine mergi la doctor. baftahappy

| Alex_7297 a răspuns:

Poţi face operaţie cu laser de la 18 ani în sus, în schimb îţi poţi pune lentile de contact când vrei!

| CrazyLuver a răspuns:

Si eu am probleme cu ochii de la 11 ani si acum am tot 13.doctorul mi-a spus ca pot sa ma operez oricand dar dioptriile vor reveni.doar dupa maturizarea ochiului in jur de 18 ani ai putea sa faci si te vei vindeca complethappy

| TheMihutz a răspuns:

Stiu doar ca lentilele de contact nu ajuta sa te vindeci.si alea si costa!

| mo0nlight explică:

Scuze pentru greseala, vroiam sa scriu ``cineva`` big grin graba...