| girl13 a întrebat:

Am 13 ani si sunt fata si am o mare problema cu cosurile! Ma omoara ca sa zoc asa! Daca stie cineva ceva nu stiu un remediu natural va rog sa-mi spuneti...Va astept!? Dau >funda

Răspuns Câştigător
| anka a răspuns:

Ai nevoie de doua crengute de cimbru (sfaramate), doua linguri de boabe de chimen, jumatatea de cana de apa fiarta si zeama de la jumatate de lamaie. Amesteca cimbrul si chinemul intr-un bol peste care se pune apa fiarta si zeama de lamaie si astepti 15 minute. Strecoara continutul intr-un borcan si apoi se pune la frigider. Chimenul ajuta la curatarea si tonifierea tenului, iar cimbrul este un bun astringent. Aceasta compozitie se aplica in fiecare dimineata pe fata cat si pe gat, apoi se clateste.

Masca pentru fata: se obtine dintr-un galbenus de ou cu zeama de la jumatate de lamaie, care se amesteca bine si se pune pe fata pentru 15 minute, iar apoi se clateste din abundenta.

1 răspuns:
| Saravis a răspuns:

Eu ma spal cu protex dimineata si seara si mi-au disparut mai am cateva dar la mine merge fuditzalaughing