| mady_3152 a întrebat:

Am 13 ani si vine Craciunul. Eu i am promis colegei de banca ca ma duc cu ea la colindat. dar zilele trecute ne am certat si i am promis unei vecine ca ma duc cu ea... Acum m am impacat cu colega de banca.Eu ma inteleg mai bine cu ea. dar ma gandesc si la vecina.sa o las balta? ce pot sa fac?
eu vreau cu colega de banca. dar obligatiile astea...

Răspuns Câştigător
| diana a răspuns:

Mergi la colindat cu colega ta. Daca asta iti doresti nu te obliga nimeni sa faci contrariul, nu?
Si oricum, daca vecina ta ar sti ca tu te duci cu ea din obligatie nu cred ca i-ar face placere.Crezi ca nu mai exista alti copii pe pamant?laughing
Uite, eu te sfatuiesc sa-i explici intreaga situatie, nu sa inventezi scuze,, Trebuie sa-mi duc cainele la dentist, trebuie sa-mi spal pestele pe cap, etc" pentru ca vei fi laşă si pe langa asta daca te va vedea vecina ta la colindat cu colega ta, cu siguranta s-ar supara mai rau pe tine decat daca daca i-ai spune ce si cum...(eventual daca vrea sa mearga si ea cu voi, de ce nu? Cu atat mai binehappy ). Bafta! kiss

9 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Puteti sa va duceti toate trei de ce nu?

| M3HappyKid a răspuns:

Mergeti Toatewinking ar fi mai superkisswinking
si te`ai imparti si la colega si la vecinawinking

| ruxi a răspuns:

Fale cunostinta si du te cu amandouawinking

| Rooooxx a răspuns:

Puteti sa mergeti impreuna :->
poti sa le intrebi daca sunt de acord sa vina vecina /colega cu voi la colindat

| Heliodor a răspuns:

Mergi cu amandoua, le faci cunostinta uneia cu celelalte si problema rezolvatahappy

| Bitzika a răspuns:

Pai poate va duceti toate trei!big grinFunditsa plss

| ByDennys a răspuns:

Du-te cu aman2laughing smug

| anny_5868 a răspuns:

Daca vrei mai mult sa te duci cu colega de banca, atunci du-te, dar explica-i vecinei ca a intervenit ceva si nu mai poti sa mergi cu ea, eventual cere-i scuze, sau poti sa mergi cu amandoua... e decizia ta, mult noroc!

| Fiction_Scene_1998 a răspuns:

Fai ce crezi ca e mai bine...anu asta poate rolling on the floor:*