| MadNNNeS a întrebat:

Buna am 14 ani, 1.65 inaltime si 55 de kg. Eu ma consider gras si as vrea sa slabesc imi puteti da niste idei?

10 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Gras!? de obicei baietii trebuie sa aiba o greutate mai mare decit fetele. sh esti nantutz. la virsta ta. daca totusi vrei sa slabesti. practica orice sport... incepind cu alergatul.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca tu crezi ca esti gras incearca sa evitii dulciurile, sucurile, prajelile, grasimile, pastele,
Bea multa apa, mult sport, nu manca dupa 6 poti pe la 7 8 manka fructe sau ceva usor
Sau incearca sa mananci de toate caci corpul are nevoie din de toate dar putin inainte de mese bea apa ca dupa sa mananci mai putin

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Eu consider ca esti binewinking.
O sa mai cresti ...si trebuie sa ai o greutate apropiata de inaltime dar se scade un metru din inaltime oh go on
Adica daca ai 1 70 greutatea ar trebui sa fie de 60-70 kg.

| buburuzaucigasa a răspuns:

Esti perfect din punctul asta de vedere nu trebui sa slabesti deloc.

| metonst54 a răspuns:

Eu am 14 ani, 1. 69 si 58 kg fac sport si arat f bine big grin
PS: Faza ca daca bei multa apa slabesti e un mit. Cauta pe google daca nu ma crezi.

| pepenerosu a răspuns:

Nu esti gras, e o greutate ideala.happy o zi perfecta:*.

| any_1988 a răspuns:

Stai linistit, nu esti gras. Incearca sa consumi cat mai multe fucte si legume si bea multa apa(plata).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti gras, stai linistit.

| myhaitza_3919 a răspuns:

Ba frate nu incerca prin nici o forma sa slabesti, daca vrei sa iti modelezi corpu apucate de un sport... DAR NU INCERCA SA SLABESTI IN NICI UN FEL...si eu mi-am dorit la fel si acu nu mai stiu cum sa ma ingras...fiindca cand slabesti nu slabesti unde vrei u...slabesti peste tot...asa ca daca vrei apuca de sport

| ladybyanca24 a răspuns:

Pff. nu mi se pare k esti gras. dar daca tu consideri. renuntza la mancare de la fast-food. cartofi prajitzy.pizza.si mancare cu multe calorii. incearca salate.carne slaba. legume.:d sper sa iti mearga bine. succes:*