| Heliii a întrebat:

Am 1.65 inaltime si 55 de kg.
Vreau sa slabesc si sa am max. 50.
Ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| Valentinaaarose a răspuns:

Si eu tin regim si iti recomand sa mananci intr-o zi numai fructe in alta zi numai lactate dar sa eviti prajelile. Odata pe saptamana ai voie sa mananci un dulce sau sa bei un suc dar in rest nu...incearca si dimineata sa faci cateva miscari cat te imbraci sa te speli pe dinti.Si seara sa faci cat te uiti la TV.Chiar nu este greu iar in alte zi poti sa mananci normal adica 5 mese pe zi dar trebuie sarespecti niste ore cum ar fi.La 7 dimineata 40 g paine sau 200g mamaliguta cum trebuie sa mananci si la pranz seara cu branza allmete, cascaval dar nu tartinabil sau cu sunca si muschi si o felie de salata(delicios).La 10 un fruct sau o cana cu lapte sau iaurt.La pranz la ora 1ciorba sau supa iar mancarea sa nu fie prajita sa contina o lingurita de ulei iar friptura sauce mananci sa fie cat palma ta iar garnitura cat pumnul asa mi-a spus doctorul.La ora 4 mancam ca la ora 10 iar seara ca la pranz
in afara de supa sau ciorba.Intr-o saptamana-doua am slabit un kg. Sper sa iti fie de folos! Pupici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Chiar esti foarte bine, nu ai de ce sa slabesti, esti perfecta!

Dar daca totusi vrei poti sa te duci la sala sau sa alergi in fiecare seara cam 30 de min.
A si fara mancare de la fastfood.big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inaltimea ta sa stii ca este foarte bine cate kilograme ai.Ca sa spun asa, noi, fetele, aratam mai bine daca avem o greutate de ''10 ori mai mica'' (daca pot sa spun asa) decat inaltimea.
Eu am 1.66-1.67 si 64 kg. si si eu as vrea sa slabesc sau sa ma mai inalt (merg la baschet).
Eu zic ca nu este necesar sa slabesti pentru ca,cred eu, ai o greutate chiar foarte buna.Dar daca tu vrei neaparat sa slabesti poti sa ti o dieta (de ex: carne de pui fiarta,peste, salate, fara paine) sau sa faci un sport sa te mai inalti. Sper ca te-am ajutat! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina pe cat posibil din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic; consumata inainte si dupa masa, in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp.In rest, alearga zilnic 20-30 de minute cu viteza medie.Lucrul acesta te va ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

| mylifeDuL a răspuns:

Buna.eu iti spun asa:
1.Mananca pana la ora 18.00, si bea apa pana la ora 19.00
2.Mananci putin si moderat
3.Trebuie sa mananci: legume, fructe, lactate
[Tu esti slaba...nu stiu ce iti mai trebuie]
4. Faci sport o ora jumate, doua pe zi

Eu fac de 3 zile asta
Si minune!
Am slabit un kg!

| mylifeDuL a răspuns:

Funda?