| Style14 a întrebat:

Bună am 14 ani și am văzut ca sunt mai multe întrebări de genul ăsta și vroiam sa va întreb : Cum pot scăpa sa nu merg la ginecolog? Și dacă nu mai sunt virgina cum pot face sa nu afle părinții mei? Va rog frumos... vreau sa știu ca sa fiu pregătită... în caz de orice... Mulțumesc! kiss

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Vizita la ginecolog e benefica pentru fete.in momentul consultului nu prezinta pentru acesta interes daca esti sau nu virgina, decat daca e nevoie sa confirme asta in cazul vreunui viol reclamat si numai pe baza unei trimiteri de la medicul legist.Deontologia profesionala ii interzice ginecologului sa comunice cuiva daca esti sau nu virgina.El constata doar prezenta unor afectiuni la acel nivel. Daca e nevoie, mergi fara teama la consult.

| AnnaaaMaria a răspuns:

De ce trebuie să mergi la ginecolog? Dacă părinții tăi vor să te ducă doar pentru a vedea dacă ești virgină, ai putea în cel mai bun caz să rogi medicul să nu le spună că o să ai probleme cu ei. Dacă vor să te ducă din acest motiv, ar fi bine să te duci pentru că dacă refuzi le vei da de înțeles că ai ceva de ascuns și cu siguranță se vor gândi că nu mai ești virgină...dar dacă totuși te hotărăști să le zici, spune-le că ești pudică și ți-e rușine să te vadă ginecologul așa

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Le spui parintilor " De ce nu aveti incredere in mine. Nu am nevoie de ginecolog." Crede-ma va merge 100%.