| kimberly a întrebat:

Am o problema majora ce ma macina de ceva vreme... sunt complexata de greutatea mea si de felul in care arat (am 57 kg si inaltimea de 1, 62 m). Vreau sa slabesc pana la banchet si am nevoie de o cura serioasa! Dar nu vreau sa iau pastile sau ceaiuri care imi pot pune in pericol sanatatea. Sunt dispusa sa fac miscare, dar am nevoie de o cura buna. Putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| 9 PM a răspuns:

Stai linistita! Nu trebuie sa slabesti foarte mult, 3 sau 4 kg ar fi ideal. In primul rand, te-as sfatui sa iti faci un plan, si anume: in fiecare zi sa faci cam o jumatate de ora de miscare, ai putea merge pe jos si zilnic maxim 50 de abdomene. In ceea ce priveste alimentatia, nu trebuie facute schimbari bruste. Incearca sa mananci mai putina paine(nu renunta definitiv la ea), mai multe fructe (mai ales mere) si legume. Foarte important e sa iti portionezi mancarea, de exemplu daca vrei sa mananci un cartof fiert, cu o rosie, un castravete, si un crenvust taie-le pe toate in bucati si iti va parea mult mai mult, iar tu te vei simti satula. Seara poti sa mananci mai putintel, de exemplu un iaurt cu o banana, sau un castronel de lapte cu cereale happy Bafta!

5 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
In primul rand trebuie sa faci sport.
Inscriete la: atletism, baschet, dansuri.
O ora de alergare in parc/zi e un bonus.
Ai putea sa-ti intrebi profesorul de sport metode de a slabi pana la banchet si ai putea sa faci si acasa de doua ori pe zi:
http://www.youtube.com/watch?v=XykeKSf5Dtc

http://www.youtube.com/watch?v=y2gBj9VZBQ0&feature=fvst

Si nu uita sa reduci portia din meniul zilnic.
Succes si o zi buna! :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea sunt probleme? Tara e in paragina, cun un picior in groapa, vanduta la PMI, oamenii mor de foame si senatu vrea sa vanda cu ori ce pret nuclear electrica, asta e problema tineretului in ziua de azi? greutatea si hainele emo? patetic.

| kimberly explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca ar fi trebuit sa te comporti astfel. Daca vrei sa stii ma interesa de tara, dar acum nu imi mai pasa. O urasc din toata inima si regret ca atatia romani minunati trebuie sa locuiasca aici. Abia astept sa plec din tara asta. Si bineinteles ca imi pasa de imaginea mea si ca sunt complexata, ma scuzi ca nu doresc sa arat ca o epava. P. S.: se scrie ''orice'', nu ''ori ce'' in acest context. Daca nu ma puteai ajuta, nu trebuia sa raspunzi la intrebare.

| John90 a răspuns:

Pai eu te-asi sfatui sa mananci care usoara gen carne de pui de peste sa nu mai mananci dupa ora 6 sa bei cel putin 2 L apa si sa faci miscare cel putin 30 de minute pe zi si sa ai 3 mese pe zi poti manca dimineata unpic la pranz si inainte de ora 6 carne usoara, salate

| Monylove a răspuns:

HELLO PAMNATUL CATRE TINE! Esti dupa pararea mea potrivit de grasa cred ca ai sani, fund dar nu cred ca ai burta. Fa miscare cat se poate de multa dar daca acum incepi sa faci miscare nu fa pea multa miscare dintr-o dta deoarece organismul trebuie sa se obisnuieasca. Trebuie sa alergi sau sa faci ceva ce iti place tie deoarece daca nu iti place ce faci oricum nu vei continua cu facutul de miscare. Si inca un sfat daca vrea si o amica /un amic de a ta/de al tau sa slabeasca faceti miscarea impreuna deoarece va fi mult mai distractiv si vei slabi fara s si observi!
Funda?happysi Succes!