| dia77723 a întrebat:

Buna! Am 14 ani si niste parinti toxici, mai ales mama laughing. Adica acum se comporta frumos cu mine si dupa tipa si urla la mine fara motiv. Cand ii povestesc ceva a doua zi nu stiu cum dar o foloseste impotriva mea. Nu stau sa explic detaliu cu detaliu ca n-are rost. Tata este violent. Are probleme grave cu nervii dar nu e un om rau. La fel nici mama. Dar nu-i mai suport. Vreau sa incerc sa-i ignor cat mai mult si sa incerc sa am grija de mine singura. Adica sa imi fac de mancare singura de fiecare data, sa ma trezesc singura la ce ora imi propun ca sa fac taskurile pe care mi le voi propune pe acea saptamana. Sa-mi pun hainele la spalat tot la fel singura si etc. Vreau sa fac totul singura chiar daca stau pe banii lor si sa nu-i mai bag in seama ca de fiecare data cand o fac si vorbesc cu ei deschis a doua si regret rau. Tin sa mentionez ca tata e plecat in Italia si vine acum de Pasti si nu se stie daca mai pleaca. Procedez corect? Puteti sa-mi dati niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| 1997onur a răspuns:

Mulți copii la vârsta ta nu ies cu zilele în casa numai laptop și tableta tiktok și alte prostii tu ești la un alt nivel bravo ține-o tot asa nu faci nimic greșit.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si pentru acest lucru, ti-ai facut 2 conturi pe TPU, ca sa ne scrii aceeasi problema de pe amandoua?
Stii ca nu este permis?

https://www.tpu.ro/......-parintii/

| 1997onur a răspuns:

Faci bine ca vrei sa înveți singura să-ți faci de mâncare sa faci curat bravo uite mulți nu sunt ca tine iau tableta și laptopul un brațe și asta e tot ce face la vârsta de 14 ani nici afară nu ies măcar la aer curat dat tu uite ești la un nivel cu totul altul vrei sate descurci singur deja de la vârsta asta bravo din toată inima sincer bravo ai tot respectul meu cu adevărat faci foarte bine ca vrei sa înveți toată astea de acum când vrei crește mai mare bro ai sa veci ce bine o să-ți fie nu mai stai după nimeni să-ți facă de mâncare îți faci singur nu mai stai după nimeni să-ți spele hainele le speli tu bam le pui la mașină de spălată și gata ține-o tot asa nu faci absolut nimic greșit frate.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Da, e bine așa. Dacă nu îți convin, nu sta cu ei pe cât posibil. Stai pe banii lor până la 18 ani apoi pleci de acolo.

| MRBRIAN a răspuns:

Imi pare rau sa aud asta. Si parintii mei sunt la fel dar am reusit sa rezolv problemele cu ei. Am inceput prin a le fura banii si prin a incepe sa ma droghez de acestia.
Te sfatuiesc din toata inima sa procedezi la fel, pe mine m-a ajutat mult.