| Leops a întrebat:

am 14 si fumez cam de la varsta de 12 ani o fumez cam in jur de 2-3-4 tigari pe zi, pe viitor voi pati ceva?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Vei avea probleme cu plamanii (cancer pulmonar si vei muri mai devreme pe la 60 - 70 de ani, iar pielea ta va imbatrani mai repede fata de o persoana nefumatoare).

| glossyna2999 a răspuns (pentru mgtow):

Idem misogin

| Cosmin_Filaret_1999 a răspuns (pentru mgtow):

60ani?laughing) daca apuc 50 is fericit app eu am 14ani si fumez cam 5 pe zihappy

| mgtow a răspuns (pentru Cosmin_Filaret_1999):

Gandeste-te sa nu ajungi pensionar dar singur fara sa te ajute nimeni, tineretea e importanta de trait, batranetea e dureroasa si cam plictisitoare.

7 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Da, nu degeaba este scris avertismentul acela cu Fumatul poate ucide pe pachetele de tigari.

| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună!
Da, poţi să ai probleme cu inima şi cu plămâni. Şi nu doar atât. Sunt mult mai multe probleme pe care le poţi avea. Părerea mea este să nu mai fumezi, fiind că îţi faci rău singur. De la fumat poţi să faci şi cancer. Dacă eşti fumător aşa de mic poţi să mori de pe la 40 de ani, dar dacă te laşi acum scapi de acest chim.
Baftă!

| Esperança a răspuns:

De la 12? wow... sa vezi ce urata o sa ti se faca pielea,o sa ai dinti galbeni, daca nu ii ai deja, respiratie urat mirositoare. astea pe dinafara pe dinauntru cancer la plamani si multe alte boli. cum poti sa intrebi daca vei pati ceva? Tu pe ce lume traiesti? ar trebui sa te documentezi inainte sa te apuci de fumat. Oricum lasa-te cat mai poti cu cat trece timpul, cu atat e mai greu sa te lasi.

| Andreea260496 a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca trebuie sa te lasi de fumat pentru ca atunci cand esti copil nu ai plamanii dezvoltati si oricand pot aparea complicatii, nu poate sa-ti dea nimeni un termen de viata, daca fumezi deja de 2 ani de zile este foarte grav si oricand se poate intampla ceva. Nu vreau sa te sperii dar acesta este adevarul si totul depinde doar de tine acum. Sper ca ti-am fost de folos. Pa