| Arrribaa a întrebat:

Am 14 spre 15 si sunt urata. Mereu imi apar cosuri si incerc sa fiu naturala si am grija de mine. Am ochelari si imi fac ochii destul de mici. Din cauza ochelarilor mi se face si nasul borcanat. Nu sunt grasa dar as vrea sa slabesc 10 kg (am 63). Ma simt foarte penibil, pentru ca celelalte prietene au prieten, iar pe strada cand vad un baiat dragut nici nu se uita la mine. Vreau sa fiu frumosa! Dati-mi trucuri naturale de care sa ma folosesc (si nu operatii sau ca un baiat o sa ma placa asa cum sunt etc). As vreau ca la vara sa fiu gen acea tipa care sa ma placa baietii si sa ma simt bine in pielea mea. Va rog ajutati-ma si dau funda!

13 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

In legatura cu acneea, daca ai incercat tratamente naturiste si nu au functionat, mergi la medic. (va functiona 100%, am prietene care au fost si au primit tratament). Mananca sanatos, si fa sport (exercitii fizice, insotite si de mersul cu bicicleta, sarit coarda), renunta la dulciuri. Inlocuieste-le cu pere, masline, portocale, (contin fibre care te vor ajuta sa slabesti). Ochelarii nu reprezinta un defect daca stii cum sa ii porti (daca au rama colorata, incearca sa te imbraci in asa fel in cat sa nu arati ca o sorcova, sau daca ti se pare ca ai ochii mici, da-te cu tuş).

| ErickEmil a răspuns:

Eu zic sa tratezi situatia mai cu respect, nu oricine poate avea o asemenea sinceritate ca si mama ta, asa ca pe ea ar trebui sa o asculti chiar daca nu te mai hraneste in mod regular tu trebuie sa stii de greseala pe care ai facut-o, bafta big grin

| ๓єllเครtคг a răspuns:

Uite, nu iti face griji in legatura cu frumusetea ta. Trebuie sa ai mai multa incredere in tine. Pana nu demult si eu eram in cazul tau, dar am invatat sa ma accept asa cum sunt! Baietii?! Da-i incolo. Stiu ca e greu asta, dar... Uite niste sfaturi, nu neaparat de frumusete:
1.Incearca sa nu te machiezi prea mult.
2.Fa ce simti tu ca trebuie sa faci ( daca ai un cos, foloseste un unguent etc)
3. Incearca sa faci mai mult sport. Nu doar ca vei slabi, dar te vei simti si mai bine :*
4. Schimba-ti stilul: coafura, imbracamintea :*
Sper sa te simti cat mai bine happy

Răspuns utilizator avertizat
| Iubibilăă a răspuns:

Viziteaza-ti farmacistul si vezi ce iti recomanda.
Sa nu zici niciodata ca esti urata si nu trebuie sa te ascunzi. Iubeste-te si fii pozitiva.

| ayosmdk a răspuns:

Cunoasc multe fete foarte frumoase... dar nu se uita niciun baiat la ele. Caracterul conteaza.
Am intalnit un baiat super frumos vara trecuta. Am crezut ca va merge, ca vom fi prieteni. Dupa ce l-am intalnit, si am vazut ce fel de caracter scarbos are, l-am indepartat imedit. Era genul de baiat care rade de toti, schimba fete ca pe tricouri si crede ca e mai special doar pentru ca avea haine de firma etc.
Degeaba era frumos daca nu are personalitate frumoasa. In momentul de fata imi place de un baiat care nu e foarte frumos, dar e timid, sensibil, dragut cu toata lumea... Odata ce am realizat asta nici nu a mai contat aspectul.
Vezi?! Si daca, sa zicem, cu multa munca si ingrijire, devii frumoasa ( cum am spus, nu pun pret pe chestiile astea )cum te-ai simtii sa vezi ca toti se aduna in jurul tau? Eu nu i-as considera pe aceia prieteni.

P.S. Scuze daca par nepoliticoasa, dar nu am avut niciodata probleme de genul. Si eu am cosuri, si am confrunt zi de zi cu problema de greutate ( toti imi spun ca sunt slaba ), dar pur si simplu atrag persoane in jurul meu... pentru ca sunt vesela tot timpul, si fac glume mereu si am tupeu ( M-am imprietenit cu 50 de copii odata doar ca am fost pe la fiecare si i-am salutat si le spuneam cate o gluma )
In orice caz, eu nu zic sa nu te ingrijesti. Foloseste creme, masti naturale, etc si ai incredere in tine.

| DemonvsAngel a răspuns:

Incearca sa folosesti un baton corecor(pentru cosuri), Strugurel(dar sa fie transparent, Imbracate ceva mai dragut Egari, bluze pe umar, Zambeste des si cam ata. Eu arat ca dracul crede-ma orce tip care a raspuns aici daca s-ar uita la poza mea de profil ar zice ca sunt cea mai urata fata din lume. Si eu port ochelari(oarecum cand ies mii dau jos. Poate facem cunostinta.

| aura36 a răspuns:

Pentru. cosuri exista masti de fata (gasesti si pe net reteta), si te speli zilnic pe fata cu sapun (crede-ma functioneaza 100%hee hee,iar pentru a slabi, nu trebuie sa tii diete la varsta asta! incearca sa mananci lucruri santoase(acum depinde si cat de inalta esti; daca esti forte inalta, la varsta asta nu ar mai trebuii sa slabesti mult), cand tie foame :mananci un fruct(ai grija la banane, ingrasa)si iti umpli restul stomacului cu apa...in privinta ochelarilor n-ai ce face(decat sa porti unii mai mari, cei care sunt la moda, nu stiu exact cum se numesc)
la vara incearca sa te imbraci cat mai,, cool''., fa-ti unghiile.etc...
pe SCURT:ai grija de tinewinking:*
FUNDA?

| Nudamnume a răspuns:

Buna,daca vrei sa scapi de cosuri fa mai mult sport, pentru ca transpirand toate cosurile si punctele negre ies prin piele, daca vrei sa arati bine cu ochelari schimba-le rama, si vei vedea efectul! Succes si sper ca te-am ajutat!

| Ihvnnm a răspuns:

Eu consider ca nu exista om care sa zambeasca si totusi sa fie urat. Desi fizic poate nu esti foarte draguta (totusi asta este subiectiv, depinde de fiecare om in parte. Ceea ce cuiva i se pare o "frumusete", altcuiva i se poate parea urat/urata), felul in care te porti te poate face foarte placuta (daca esti amabila, sincera, prietenoasa, sensibila, etc) si pot sa spun, chiar daca asta este in cazul baietilor (sunt convinsa ca si la fete este exact la fel), ca am intalnit baieti care nu erau prea draguti si totusi se purtau atat de frumos incat mi-au devenit simpatici.winking

| palpAbil1real a răspuns:

Uite... nici eu nu sunt un tip frumos, nu se uita prea multe fete la mine. De multe ori mi se intampla sa ma plimb pe strada si sa aud: "ce fata are ala!"
Dar nu e nimic, nu ma deranjeaza.
Sa-ti vand un pont, nu exista chestii care sa te fac mai frumoasa, in interior sigur esti de o frumusete extraordinara si daca iti doresti cu adevarat sa iti faci un prieten nu trebuie decat sa fi tu insati si sa ai incredere in tine.
Crede-ma ca in ciuda defectelor mele am avut o multime de prietene. Am avut si eu perioade in care ma simteam nasol si imi doream sa am si eu o prietena. Lasa totul sa vina de la sine. NU te descuraja, fi tu insati si incearca sa te bagi in seama chiar daca se poate uneori sa nu fi luata in seama. Ai sa vezi ca o sa mearga intr-un finalwinking fa glume, razi chiar daca nu iti place o gluma, intra in lumea lor, dar cel mai important nu uita sa fi tu insati happy

| secretdiscret00 a răspuns:

De cosuri poti scapa. Sunt o multime de trucuri pe internet (cea mai importanta este igena ), pentru slabit este bine daca ai o alimentatie sanatoasa si daca faci multa miscare. si am vazut o gramada de fete cu ochelari care arata bine ex : https://www.google.ro/......ps?/search

| creatatha a răspuns:

Exista creme speciale du-te pe la farmacii si intreaba poate gasesti, daca poti ochelari ai putea purta lentile sau ia-ti ochelarii care nu iti fac nasul asa si cu slabitul cel mai mult slabesti facand sport si mancand alimente sanatoase(fructe, legume) sa scoti prajelile si dulciurile din alimentatie si o sa ai si tu un iubit la timpul potrivit!