| anonim_4396 a întrebat:

Bună :*.Am 15 ani împliniţi şi am avut doar un prieten până acum cu câţiva ani mai mic, dar bineînţeles nu a durat mult. Cunosc mulţi băieţi mai mari cu 5-6 ani decât mine care ar fi vrut să avem o relaţie, dar i-am refuzat. Acum câteva zile am cunoscut un băiat cu 6 ani mai mare decât mine, e de treaba, frumusel, ne înţelegem bine şi mi-a spus că vrea să mă vadă :-s. Nu ştiu cum să procedez corect pentru a nu-mi părea rău mai târziu. Într-un fel nu aş vrea să fiu implicată într-o relaţie, nu ştiu de ce poate că îmi e frică să nu sufăr.
Eu sunt o fire puţin timidă până mă acomodez cu persoana... nu ştiu de ce straight face poate din cauza problemelor din familie (ai mei nu se înţeleg deloc, se ceartă mai mereu).
Ştiu că ar trebui să fac ce simt nu să vă întreb pe voi, dar vreau să vă cer părerea.Şi aş vrea să îmi pot controla emoţiile, să nu mai fiu aşa ruşinoasă.

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ai parinti? spune-le ce vrei sa faci si nu infunda puscaria cu tipul care corupe minore! poate le faci un nepotel parintilor si nu cred ca sunt pregatiti

| CosminC86 a răspuns:

Daca asa este firea ta mai timida, nu prea te poti schimba. Oricum dupa parerea mea 15 ani este cam devreme pentru prieten. Multi troli nu au maturitatea necesara nici la 18 ani pentru o relatie, daramite la 15. Axeaza-te pe scoala, si cand va veni vremea nu vei mai fi asa rusinoasa. (Propria experienta).