| TxOcs a întrebat:

Buna!

Imi place de un baiat.si cred ca si lui ii place de mine. vorbim de foarte mult timp, ne intelegem foarte bine.

Ne certam foarte des dar ne impacam imediat.

Am avut multe ocazii sa fim impreuna dar eu sunt foarte rusinoasa si el ar fi primul prieten.el are experienta.eu nu stiu cum sa-l sarut,ce sa fac sa nu-l pierd avand in vedere ca e genul de baiat care ia toate fetele in brate(lucru care imi displace). Uneori simt ca-si bate joc de mine dar simt ca ma iubeste.el stie ca imi place de el de la o "prietena".

Mi-a propus de multe ori sa iesim la un suc dar eu am refuzat pentru ca,bineinteles,mi-e rusine,ma gandesc la cele mai urate lucruri care se pot intampla+m-as simti nasol daca mi-ar plati el sucul,sau maxi-taxi sau mai stiu eu ce.

Pe langa faptul ca sunt foarte timida, nu sunt sigura pe mine,ma uit la unele pe strada si ma gandesc ca el ar vrea o fata topmodel,fara burtica(eu am) si inalte, pana mea.

Ce ar trebui sa fac? Un sfat, va rog!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Diana17Carmen12 a răspuns:

Si eu sunt o fire rusinoasa, asa e si iubitul meu. 2 ani am fost doar prieteni, nimic mai mult. Eu iti voi spune ce am facut eu si a fost ok.Trebuie sa fi sincera cu el si sa ii areti ca iti pasa de el. Intreaba-l ce a facut in ziua respectiva sau cum se simte etc. Trebuie sa ii zici de la inceput ca daca iesiti undeva te-ai simti nasol sa iti plateasca el si cred ca ar intelege. Daca te iubeste nu se va uita la burtica ta. Incearca sa nu te m-ai gandesti la cele mai rele lucruri, asa faceam si eu dar nimic din ce mi-am imaginat rau nu s-a intamplat! Sper ca ti-am fost de ajutor

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ii mai refuza invitatiile pentru ca s-ar putea sa creada ca nu te intereseaza persoana lui, uita de timiditate pentru o clipa si invita-l tu la un suc sau la o plimbare in parc si vorbiti

| MasterOfDisaster a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine. Gandeste-te ca fetele care se simt bine in pielea lor, increzatoare, sunt mai placute decat cele care se subapreciaza. Trebuie sa iti cunosti valoarea. Gandeste-te ca da, exista fete mai frumoase decat tine, dar exista de asemenea si fete mai urate decat tine (care au prieteni, iubiti, soti, amanti)winking.
Si in privinta baiatului, accepta-i invitatia. Iesi cu el, dar mergeti intr-un parc, la o plimbare, cel putin prima data, ca sa nu fie nevoie sa te simti nasol ca iti plateste el un suc sau ceva.
Nu iti fa griji, ca nimeni nu se naste invatat. Daca vei refuza toti baietii nu vei capata experienta. Daca te simti bine cu acel baiat, e ok.
Bafta!

| VINTZU a răspuns:

Deci:
1. Baietii au un obicei sa ia fetele in brate pentru ca le place sa fie in centrul atentiei ( asta si in cazul meu )
2. Daca vei refuza mereu il vei pierde
3. Ai si tu putin curaj ca altfel nu va iesi nimic de acolo
4. De unde stii ca el nu s-a indragostit de personalitatea ta?
5.Mare parte din baieti prefera fetele scunde asa e mereu happy
6. Ai curaj happy sper ca te-am ajutat happy