| onlymeme a întrebat:

Buna
as vrea sa citesc o carte, ca ma plictisesc, si as vrea niste recomandari.
niste carti bune, sa nu fie plictisitoare.
nu stiu, ceva de genu, "spitalul municipal", "singur pe lume", ceva captivanthappy

Răspuns Câştigător
| chrissi a răspuns:

Vacanta lui rachel- marian keyes; ingeri si demoni- dan brown; pe aripile vantului- margaret mitchell; clubul norocoaselor- amy tan; cenusa si orhidee la new york- vintila corbul; rebecca- daphne du maurier. Sunt destule, depinde si ce gen preferi tu...

5 răspunsuri:
| iuandfto a răspuns:

Iti recomand :
-Old Surehand de Karl May
-Cei trei muschetari de Alexandru Dumas
-Print si cersetor de Mark Twain
-Robin Hood de Alexandru Dumas

| DmnProfesoara a răspuns:

Mie imi plac toate de la Jules Verne, mai ales" 20. 000 de leghe sub mari" (este vorba despre un fel de biolog care pleaca cu tovarasul sau imprreuna cu inca alti oameni in cautarea unui "monstru", care se dovedeste de fapt a fi "un submarin". Biologul, tovarasul si inca un barbat fac cunostiinta cu conducatorul submainului si etc etc... Oricum, sfarsitul e cel mai tare -prefer sa nu-ti spun ca sa-l afli tu singura- )

-Chemare strabunilor de Jack London sau Colt Alb
-Heidi

| KatherineSparks a răspuns:

Stephen King - Orasul bantuIT
Stephen King - Cimitirul animalelor
S. King e geniul genului horror, ti le recomand (:

| dianaaxd1 a răspuns:

The last song, dear john, twilight, panza de paianjan etc.

| andre3a a răspuns:

Anna karenina...adam si eva. un veac de singuratate, crima si pedeapsa, nunta in cer.sunt multe carti foarte frumos