| bianca898 a întrebat:

V ați confruntat vreodată cu o mare criză existențială pe o durată lungă de timp în care nu puteați face nimic sau să vă concentrați/ învățați ceva și doar stăteați zile, nu mai știați de voi. Dacă da, ce ați făcut să vă reveniți complet din asta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ai prea mult timp liber si nu faci nimic, daca doar lenevesti si pierzi timpul inutil.
Forteaza-te sa pui mana serios pe invatat, ca acum se termina anul scolar, sau ia-ti ceva de munca.

| mont a răspuns:

Da, a fost dar a trecut.

| lucianMKSro a răspuns:

Da, in cazul meu a fost criza de 40 de ani de care cu cativa ani inainte facem misto.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parintii si sa le explici prin ce treci. Ei vor putea sa iti ofere suport emotional si sa te ajute sa vezi un psiholog cu care sa explorezi sursa perioadei de depresie prin care treci. Daca dintr-un motiv sau altul nu reusesti sa vorbesti cu ei incearca un apel la helpline-ul pentru adolescenti al desprehub.ro. E gratuit si poate sa te ajute.
Ai mai multe detalii aici https://adolescenti.deprehub.ro/