| Suki08 a întrebat:

Buna, am 15 ani si sunt din Calarasi, cand eram mica tatal meu ma batea din orice si uneori ma mai bate si acum...tot din nimic, daca el imi zice ceva eu nu am voi sa mi dau cu parerea sau sa zic ce am pe suflet pentru ca altfel iau bataie, daca plec de acasa ce se poate intampla, am unde sa ma duc, la prietenul meu, stiu ca sunt prea mica pentru asta, dar nu am alta solutie si stiu ca el ma iubeste si mereu imi zice sa ma duc la el, nu mai suport sa stau aici inchisa in casa si sa fiu batuta, daca plec ce se poate intampla? Daca cheama politia sau ceva...ce se intampla? El este major, are 18 ani

1 răspuns:
| JustTheRandomGuy a răspuns:

S-ar putea sa apari la acces direct sau la maruta.Glumesc...pai ori ii spui politiei ca te bate tatal tau si in cel mai rau caz il aresteaza pe el si tu te duci la centrul de copii sau politia incepe sa-l cerceteze si tu te intorci la tatal tau, ori nu ii spui politiei ca e vinovat si o sa inceapa sa-l cerceteze pe prietenul tau pentru rapire de minori sau ceva de genu si dupa te intorci la tatal tau.Dar oricum la prietenul tau nu o sa ramai asta-i sigur, in cel mai bun caz la o ruda.