| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si sunt fata.Intrebare pentru fete si femei. Vreau sa ma rad cu bigul pe picioare.De unde si pana unde îmi pot rade parul de pe picioare? Adica pot sa îmi rad parul din zona inghinala si pana jos înspre glezne? Nu o sa îmi crească mai repede? Dau funda celui mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Fie ca folosesti crema depilatoare, fie ca folosesti bigul, parul creste la fel de repede pentru ca firul nu este smuls ci doar "taiat". Consider ca pe picioare ar fi ideal sa folosesti un aparat de epilat sau ceara. In zona inghinala te poti face cum vrei daca rezisti la durere. Eu una nu recomand bigul deloc fiindca firul de par o sa creasca mai gros dar daca pentru tine nu e o problema, mergi pe varianta asta.

| Ralukafay a răspuns (pentru Aasdfghj):

Pai asta ma interesa.Cum o sa fie firul de par.

| MihaelaDart a răspuns:

Parul începe să-ți crească după 2 zile, când dai cu mana să îl simți, deși purtând o fusta cu ciorapi fini nu se va observa. Abia din 3-4 zi se va vedea cât de cât mai bine și dupa câteva zile va fi vizibil, cu toate că, contează și de culoare firului de păr. Dacă ai părul blond pe picioare nu se va vedea atât de tare. Eu 2 ori pe săptămână mă epilez cu Bic-ul, dacă o fac mai des, pielea nu se irită.

| Ralukafay a răspuns (pentru MihaelaDart):

Eu sunt bruneta.