| symo96 a întrebat:

am 15 ani si vreau sa ma ajutati cu ceva si anume...cum sa fac ceva bani de buzunar la varsta asta? idei.

Răspuns Câştigător
| BadCliché a răspuns:

Heii.
Pai pentru inceput,daca vrei sa fie si distractiv si sa iei si banuti incepe sa inveti sa faci bratarile prieteniei. Trebuie un pic de munca dar daca iti place o sa inveti repede. Si eu fac acelasi lucru si le vand la scoala si la targuri. Poti gasi tutoriale pe youtube scriind "friendship bracelets".
A doua varianta ar fi sa confectionezi singura bijuterii. Exista un material, moale ca plastilina si poti creea cercei, brose etc iar apoi le usuci la un cuptor de microunde si se intaresc. Bafta si distractie placuta >:d

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e loc de munca disponibil in momentul actual.

| cheloo69 a răspuns:

Gaseste-ti un job sau ceva de exemplu in Germania la 15 ani poti duce ziarul la oameni si primesti 400 euro pe luna.

| Alexandrio a răspuns:

1.Pariuri Sportive
2.De la prieteni
3.Prostitutie
4.Job
6.http://www.banionline.phpnet.us/
7.Donezi ceva
8. cersesti
9.Imprumuti
10.http://www.yuppy.ro/......click.html
11.alte posibilitai de a face bani...
12.pls funda...

| symo96 explică:

Mersii oanagreen...stiu sa fac bratari