| meedanyy a întrebat:

Am 16 ani fara 4 luni. Si vreau sa ma angajez undeva. Dar nu doar pana incepem scoala si incontinuare, sa fac in asa fel incat sa muncesc cand vin de la scoala. Dar nu stiu unde m-ar putea angaja daca nu am implinit 16 ani. Ma puteti ajuta cu vre`o idee?

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Impartitor de ziare sau fluturasi, nu cred ca te primeste altcineva la 16 ani.

| moldo15 a răspuns:

Pai la 16 ani iti gassti c-am greu de lucru pentru ca daca ai vrea sa lucri la un magazn s-au orice alceva trebuie sa-ti faca carte de munca si cum esti minor/a nu pote sa-ti faca poti doar muncii la negru