Întrebare recomandată | oaanaa09 a întrebat:

Buna am o mica problema asa zic eu....am 1.65 si 53 de kilograme.imi doresc sa ajung la 48-49 dar e imposibil.De 5 luni mananc sanatos am facut 2 luni sport dar am renuntat deoarece nu am avut nici un rezultat...ce as putea face sa slabesc cat de repede posibil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

In primul rand nu esti grasa, esti chiar ok. daca mananci sanatos si nu in cantitati industriale, mai face si sport nu vad de ce nu ai slabi. am slabit in 3 saptamani (4 cm in talie, nu m-am cantarit) doar asa mancand sanatos adica fara paine, patiserie, dulciuri, fast food, prajeli, grasimi si am mai mers la alergat de cateva ori pe saptamana.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai indicat ce vârstă ai...

Oricum, NU ai nici o problemă - decât, eventual, una "imaginară"!

Ai greutate NORMALĂ, iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 55-60 kg, vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar mai PUŢIN decât greutatea ideală.

NU mai trebuie să slăbeşti ( DELOC )!

Toate cele bune.

| oaanaa09 explică (pentru bursuc001):

Pai atunci daca am greutatea ideala de ce am picioarele groase si multa celulita... apropo am 17 ani

| bursuc001 a răspuns (pentru oaanaa09):

Depinde şi de "constituţia" ( corporală ) pe care o ai, dar şi de percepţia proprie!

La 17 anişori greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 58, 5 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu 5 kg mai PUŢIN decât greutatea ideală.

O seară frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ce sa mai slabesti copile cand tu ai greutate normala?
Stai calm si incearca sa te mentii asa cum esti, esti foarte bine asa.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1, 65 si 52 kg si chiar mi se pare ca sunt foarte slaba.Te sfatuiesc mai degraba sa incerci sa iti mentii greutatea mancand sanatos decat sa slabesti.

| XмιѕтιqυєX a răspuns:

Nu eşti grasă! Şi eu mă văd grasă în oglindă, iar toţi oamenii îmi spun că sunt numa' bine..Nu face greşeala de a slăbi şi mai mult pentru că încet cu încet ajungi la anexietate.Deci eşti numai bine!

Baftă!

| CristinaMihaela91 a răspuns:

Dar ce are greutatea ta? Eu am 1.64 si 51 de kg si sunt foarte multumita.
Tu nu ai nevoie sa slabesti poate decat sa te tonifici putin...Alearga,mergi pe bicicleta, mergi mai mult pe jos...