| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si acum cateva minute am simtit ca si cum nu pot respira. A fost ca un fel de atac de panica. M-am linistit dar acum simt o jena in zona inimii si in umarul stang. Ma doare si capul. Trebuie sa ma ingrijorez? Poate fi pentru ca nu am prea mancat azi?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Daca vorbim despre mana stanga, asta indica faptul ca poate avea legaturi mai profunde cu inima si nu doar un simplu atac de panica.Scaderea brusca a glicemiei poate de asemenea cauza un atac de panica.Ideal ar fi sa mergi la un cardiolog si sa mananci regulat de acum incolo, daca a fost vorba doar despre asa ceva.