anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si de la un timp de vreme m-am ingrasat, cam mult.Nu stiu de ce.Nu mananc foare mult, nu mananc chipsuri sau alte prostii.Anul trecut nu eram asa grasa, nici acum o luna nu eram asa laughing. Toata lumea imi spune ca m-am ingrasat.Sunt mica de inaltime am 1, 61-1, 62m.Credeti-ma ca nu inteleg de ce m-am ingrasat, nu mananc in exces.Va rog ajutati-ma!
funda!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce introduci in organism, de la lichide pana la alimente, sa fie RECI, INDIFERENT! de anotimp.
1) Temperatura corpului va incerca sa egalizeze temperatura alimentelor si se vor produce arderi mai mari,
2) Stomacul se va restrange, treptat, mai ales daca consumi si lamaie, bors, in cantitati normale,
3) Mancarea rece nu prea are gust, deci... nu exista riscu' sa-ti placa si sa mananci din ce in ce mai mult,
4) Mancare facuta de parinti, NU produse preparate, aici incluzand tot ce se comercializeaza (gume, suc, cascaval feliat, chips-uri, sandwichuri,...).
5) Hrana dupa urm. program : 7, 30, 13, 19 h. Daca sari o masa, nu te ingrijora, insa tine-te de program.
6) Nicio masa cu mai putin de 3 h inainte de culcare!