| user92939202938 a întrebat:

Buna!
Am 16 ani si parintii vor sa imi monteze camera de supraveghere in dormitorul meu. Este legal? Ce pot face?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca ai omis detalii? Eu cred ca niciun parinte nu recurge la asa masura drastica, decat daca exista un factor declansator care te pune in pericol.

| VoidEternal a răspuns:

E casa lor. E perfect legal. 100% aiurea, dar 100% legal. Dar așa cum zicea și dullcat, au ei un motiv. Ceva ai făcut tu.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Încă nu ești la casa ta, deci casa este a lor și decid și fac cum vor.
Cu siguranță poate i ai tot supărat etc, poate prea tare dacă chiar se recurge astfel.
Ori a fost doar o amenințare și atat.
Poate ca să te ierte de tot și sa ieși din situație cu bine,încerci să înveți mai mult, sa te comporți mai ok cu ei, sa ii asculți, sa nu ridici tonul, etc.