| Ana2013 a întrebat:

Cum pot sa imi conving parintii sa imi renoveze dormitorul?

Răspuns Câştigător
| Madalynutza28 a răspuns:

Sunt mai multe metode :
1) Îi rogi pâna îi înebunști.
2) Îi șantajezi (de exemplu le spui ca nu te mai duci la cumparaturi daca nUiti renoveaza dormitorul, sau nu mai faci treaba prin casa etc. )
3) Le spui cat de bine va fi daca iti vor renova dormitorul
4) Îi ajuti si tu cu banii tai.
5) Nu mai vorbesti cu ei pana nu iti renoveaza dormitorul (nu te sfatuiesc )
6) Plangi toata ziua (sau te prefaci)
7) Te incui in camera si nu mai iesi pana nu iti spun ca iti vor renova dormitorul (nu te sfatuiesc )
8) Le spui ceva de gen :
"Ohh! Ce asa vrea sa mi se renoveze dormitorul, dar stiu ca nu se va intampla niciodata..."

Cam atata! Succes!

O zi frumoasa,
Madalynutza28

3 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Incerca sa vorbesti cu ei happy si roaga-i ca tear place sal renovezi asa cum vrei happy... incerca sa fi convingatoare

| Boubayern a răspuns:

De convins nu e greu deloc...ideea e daca au suficienti bani pentru al renova. Poate ei au alt plan cu banii pe care tu vrei sa ii bagi in dormitor si poate "planul" acela esti chiar tu.Probabil ca iti vor renova si dormitorul, trebuie doar sa ai rabdarewinking

| YourAngelღ a răspuns:

Roaga-te de ei pana ti-l renoveazawinking
Succes :*