| ingerashmeu a întrebat:

am 16 ani si sunt inca virgina, prietenele mele imi spun tot mereu ca sunt cam "prostisoara" ca nu m-am dezvirginat inca atata timp cat am si prieten.ma simt cam prost sa le aud mereu vorbind despre sex si ca este foarte frumoasa senzatia.nu ma simt inca pregatita sa fac acest pas.adica imi e rusine si sa ma privesc in oglinda goala dara-mite sa ma dezbrac in fata prietenului.credeti ca este ceva ineregula cu mine?crying

Răspuns Câştigător
| pefelie a răspuns:

De cand a venit sexu concurs national? Lasa-le sa se laude. O-sa o faci si tu candva, nu trebuie sa decizi la presiune ci atunci cand esti tu si prietenul tau si simtiti amandoi ca vreti sa o faceti. Daca o faci din constrangere mai tarziu vei regreta ca te-ai lasat influentata! Nu e crima sa fii virgina la 16 ani ci din contra, pot spune ca e un semn de responsabilitatewinking

Lasa-ti prietenele. Multe si-au inceput viata sexuala din cauza prietenilor si au ajuns sa regrete ca nu au facut-o cand au simtit (ma refer la fetele care au cu adevarat capul pe umeri).

Nu observati cu totii ca ce era inainte anormal a devenit acum normal iar cei cu adevarati normali sunt considerati anormali?!

Ai grija de tine si fa-o cand simti tu ca e momentul nu cand esti fortata, e trupul tau nu al amicelor tale. Ai sa te bucuri la momentul potrivit cu persoana potrivita de senzatia aia de care vorbesc fetele alea oh go on
Am mai cunoscut si persoane care au facut-o din aceeasi problema (pentru ca se simteau in urma) si acum spun ca a fost un dezastru si ca mai bine era daca.

Parerea mea si sper sa te fii ajutat cu ceva!

| ingerashmeu explică (pentru pefelie):

Multumesc pentru sfat.si sper sa-mi mai scrii!

| pefelie a răspuns (pentru ingerashmeu):

Io?!

| pefelie a răspuns (pentru ingerashmeu):

A da, despre mine era vorba. scuze am lasat mesajul cu "Io?!" de pe mobil de la scoala, si n-am citit prea clar worried
Doar spune-mi cu ce, sau pe ce tema si te ajut fara nici o ezitare happy

11 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

What the Hell.

Nu e nicio problema ca esti virgina la 16 ani. E chiar foarte normal. Eu zic ca era anormal daca nu mai erai. Asteapta pana cand esti pregatita si nu te mai lasa influentata de parerile cretine ale celorlalti. Tu decizi pentru tine, nu "prietenele" tale, care numai prietene nu sunt.

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Felicitări pentru virginitate! Nu te lua după prietenele tale.La vârsta ta trebuie să fii mândră că ești virgină. Dacă nu ești pregătită pentru a face dragoste nu o fă pentru ele. Nu trebuie să îți fie rușine de corpul tău! Toate fetele avem o păsărică și niște sâni. Nimeni nu are nimic în plus.
Stai liniștită.

| Giulia97Anna a răspuns:

Spunele prietenelor tale sa nu mai vorbesca cu tine ca drumul pe Centura este lung, si pana ajung acolo se face tarziu.

| Roxana121 a răspuns:

Salut draga! Nu este nici o problema la virsta ta e o onoare sa fii inca virgina, tinind cont ca acum e la moda, de la 14 -15 ani sa faci sex, ceia ce mi se pare absolut stupid.Nu te lua dupa amicile tale, carese da-u cu parerea in provinta ta, fiecare are dreptu al libertate, si nu trebuie sa te simti impussa de cineva sa faci acest pas.Cind vei fi tu pregatita atunci.Mult succes te puphappy

| eandopuncttk a răspuns:

Nu e nimic in neregula.
pot sa-ti spun doar bravo tie
sunt alte fetisoare cum bine stii si tu... la 13 ani nasc.
bravo tie.

| sublime89 a răspuns:

Nu este nimic in neregula cu tine. Ai doar 16 ani, mai ai destul timp. Nu asculta de colegele tale. Pasul asta il faci cand esti tu pregatita, nu cand iti spun altii. Aici nu trebuie sa te simti presata de timp. Si sigur nu trebuie sa te grabesti, pentru ca s-ar putea sa regreti mai tarziu, gandeste-te.

| fadnox a răspuns:

Neregula este la ele nu la tine, auzi tu, la varsta asta...

| Rebekka97 a răspuns:

Sigur ca nulaughing.Ai niste prietene cam nasoale...