| legallyblonde a întrebat:

Am 17 ani si vreau sa fac un avort, ma aflu in a doua saptamana de sarcina. As dori sa imi recomandati un cabinet in Bucuresti unde as putea face acest lucru si unde nu e nevoie de un parinte, ci doar de o persoana adulta(prietenul meu, o amica etc.) si cam care ar fi pretul. Va multumesc si sper sa nu priemsc raspunsuri de genul "e pacat sa faci avort", e si mai pacat sa imi distrug viata sau sa distrug viata unui copil care nu e dorit. happy

1 răspuns:
| LorE_1016 a răspuns:

Si cand ai intretinut relatii sexuale nu de ce nu te-ai protejat? nu ti-e mila de copilul ala ca are suflet si el? cum ar fi fost daca tu ai fost avoratata? de ce nu ai avut capul cu tine cand ai facut cu iubitul tau sex? discuta urgent cu parintii tai.nu lua viata unui sufletel nevinovat de greseala parintilor lui.gandeste-te bine.nu esti singura care ramane insarcinata de la varsta asta si fetele pastreaza copilasii au credinta si mila.nu stiu ce este in capul vostru cand v-ati gandit sa avortezi copilul.