| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani. La scoala e o tipa care nu stiu cum arata. A zis o fata(sunt vreo 5-6 clase la etajul in care invat) si am auzit ca sunt fain,frumos,ca ma place,etc. Nu o stiu cum arata. Joi cand am plecat am dat noroc cu niste baieti din clasa a x-a si am vazut o mana de domnisoara(am dat noroc si cu ea)
Vineri am vorbit cu respectivii baieti si a fost o tipa(nu stiu daca era aceeasi) si m-a intrebat lucruri din geografie, daca imi place romana, etc. Eu sunt pasionat feroviar. Ideea ca tipa respectiva a zambit. Eu nu am mai avut decat o singura data o relatie scurta de maxim 5-6 luni. Si sunt timid. Va ro seriozietate. Multumesc frumos.

Un miop

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai are importanta daca esti timid, ai avut deja prima experinta cu prima prietena, asa ca, ia-ti inima in dinti si vorbeste cu fata, mai ales ca te place, deci treaba este deja facuta pe jumatate, tu doar finalizezi cererea de prietenie.

| Mihaelablabla a răspuns:

E pai ce vrei, daca nu te uiti si tu atent cu cine vorbesti laughing
Socializeaza cu ea, vorbiti despre lucruri interesante, iesiti pe undeva si o sa iti dai seama daca mai departe se afla o relatie sau nu. Ia-o treptat, caci daca te grabesti o sa plece.