| Mariaaaa777 a întrebat:

am 18 ani si am un prieten de 8 luni.El este nevoit sa plece in strainatate pentru vreo 6 luni, 6 luni in care este probabil sa vina acasa o data.Eu cred ca suntem facuti unul pentru celalalt.El imi tot spune ca o sa fie bine ...la fel cred si eu insa am teama aia de necunoscut deoarece nu mi s-a mai intamplat asa ceva niciodata si nu am mai fost pusa intr-o asemenea situatie.Ce sa fac? Dati-mi cateva sfaturi.

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea,distanta e cel mai dur, dar si cel mai concludent test pentru o relatie.O relatie se bazeaza pe atractia reciproca, respect si incredere. Dupa ce treci prin asta, cand veti fi din nou impreuna, veti fi mai apropiati.Important este ca in aceasta perioada sa nu apara manifestari de gelozie, reprosuri, ori neancredere.Va doresc o cat mai scurta despartire si pastrarea acelorasi sentimente.Sa aveti o viata frumoasa.

4 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Cat exista incredere si dragoste puteti face fata la asa ceva. bafta

| Flaviia16 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji happy Cheia oricum e la tine pentru ca el sa-si gaseasca pe altcineva acolo nu prea are cum iar tu daca ti la el nu o sa ai ochi pentru altul! Si pentru ca ochii nevazuti se uita ar trebui sa incercati sa vorbiti cat mai des mess, tel sau ceva astfel va fi totul ok happy Distanta nu poate tine departe 2 inimi! Succes :*

| Bia379 a răspuns:

Atata timp cat exista incredere, dragoste si comunicare, nu ai de ce sa te ingrijorezi!
Nu o lua ca pe un lucru rau, considera ca e o incercare.
Va urez numai bine si sa treceti cu brio peste asta! Iubiti-va mult!

| Mariaaaa777 explică (pentru Bia379):

Multumesc mult pentru mesajul tau de incurajare si sustinere!