| alex19956798 a întrebat:

Am 20 de ani, sunt student in anul 2. Dar sunt dependent de aparate (77777) mai exact de 5 ani, am pierdut sume mari de bani.dar acum mi-am pierdut banii de masina, in jur de 20 000 de lei. Nu stiu ce sa fac, am sperat ca o sa ii dublez si i-am pierdut pe toti aseara. Parintii nu stiu de dependenta mea. Trebuie sa fac roat de bani, sfaturi ceva? De la jucatori..sau. Multumesc mult.

1 răspuns:
| horansgang a răspuns:

Iti distrugi viata. nu zic sa nu te duci sa joci, dar recomandat ar fi sa nu introduci sume imense in aparat. e grea viata si e greu sa te descurci cu banii si asta ar trebuie sa-ti intre in minte.
nu stiu cum sa faci rost de bani, incearca pe la rude, prieteni sau poti face un imprumut la banca, dar imprumutul doar daca iti pui in minte ca n-o sa mai bagi atatia bani la aparate si sa-ti poti plati imprumutul.
ce sa-ti mai zic..iti urez bafta si sper sa scapi de dependenta asta.