| xOchelariCuInfraRosu a întrebat:

in cl a 4a a inceput sa imi placa de un coleg din clasa de la mine (stefan): intr-o zi l-am intrebat pe cel mai bun prieten al lui (petru) ce stie despre stefan si de ce fata ii place. am aflat ca ma numar printre fetele calora ii plac lui stefan si i-am spus lui petru sa spuna vorbe frumoase despre mine lui stefan. asa a facut dar dupa ce i-a spus ca sunt frumoasa si draguta...am auzit de la petru ca stefan nu are nevoie de o prietena acum si ca in clasa a 5a ma va invita la un suc... daca face acest lucru cu ce ar trebui sa ma imbrac? ceva romantic ceva in stil hip-hop sau ceva in stil pop? ajutati-ma! dau fundita pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

OK, în primul rând nu este bine că te-ai folosit de prietenul lui cel mai bun și l-ai rugat să bage vorbe bune despre tine, și mai ales că i-ai recunoscut sentimentele. Nu bag mâna în foc să spun că nu este prieten cu tine, nu am de unde să știu, poate este chiar unul bun, dar să știi băieții vorbesc fetele foarte mult. Mai ales când dau peste o "victimă" care îi place. Cel mai bine ar fi să îi dai tu semne lui Ștefan prin comportament (fii veselă, zâmbitoare, deschisă, glumeață și fă-te observată atunci când vă vedeți), în felul acesta atragi cam toți băieții.
În al 2lea rând iar nu este bine faptul că el te-a programat peste un an cum ar veni, și tu ești foarte bine împăcată cu chestia asta. Fetele trebuie să aibă mândrie, nu-ți zic să nu te vezi cu el, dar acum ca să repari chestia asta, când te invită la suc spune-i ceva în genul "Scuze, chiar nu pot azi, dar vorbim și poate ieșim în altă zi" și să alegi tu ziua, în felul ăsta o să vadă că nu ești chiar nerăbdătoare să ieși cu el. (deși, da știm că ești).
Sfaturile de îmbrăcăminte ar fi ceva mai casual, mai drăguț, nu-ți recomand culori gen: roz, galben, verde, bleu. Sunt prea săritoare pentru o primă întâlnire. Îmbracă-te drăgălaș, cu o pereche de pantaloni scurți mai închiși la culoare și un tricou cu un model interesant. E frumos așa pentru vârsta ta, și vezi să nu fii decoltată. Să-i dai impresia de fată ușuratică. Comportă-te natural și machiază-te natural! Așa e cel mai bine.
Sfatul meu e să nu te săruți cu el din prima, dacă vezi că dorește asta. sigur te-ai gândit la asta. Așteaptă să vezi dacă vă iubiți, sau așteaptă să găsești persoana potrivită care să țină la tine. Așa primul sărut va fi mai special.
Succes!

6 răspunsuri:
| davidwarner a răspuns:

Nu prea ai de ce sa te imbraci romantic la un suc. Incearca ceva obisnuit cu care sa iti stea bine. Nu ar trebui sa te imbraci prea neobisnuit, sa nu creada ca ai planuit prea mult, ca esti foarte nerabdatoare.

| HappyGirl_4236 a răspuns:

happy Buna. Eu sincer iti zic sa te imbraci elegant. Hip hop in nici un caz dar nici romantic pentru ca nu sunteti destul de maturi :*

| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

Stii totul conteaza de ce gusturi ai tu si de ce gusturi are baiatul, dar cel mai bine te imbraci intr-o rochita favorabila, o pereche de pantofiori sau sandale, si cu parul pe spate, nu stiu daca te-am ajutat cu ceva dar oricum iti doresc multa bafta!

| wtfnoob a răspuns:

Si zici ca esti clasa a 5-a?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0767240978 si-l uiti pe stefan

| Adryannn a răspuns:

Ceva trening (hip-hop)