| Doareuuiuiewbiwueee a întrebat:

Heii TPU! Deci. Sa incep cu inceputul. Sunt fata si am 13 ani, sunt in clasa a 7a. Deja din clasa a 6a imi place de un baiat. Credeam ca e doar o prostie si nu i-am dat importanta. Dar cand l-am revazut la inceputul scolii mi-am dat seama ca il cam plac, cam mult. laughing) El este genul: nu vorbesc cu nicio fata, ma joc nonstop pe calculator, sunt imatur, nu invat. Dar totusi e matur. Se poarta cu mine cum ma port eu, ii zambesc mai mereu, ne tachinam, glumim unul cu altul. Tin sa precizez cu nicio fata nu vorbeste. Doar cu mine. Odata m-a prins de mana si a zambit, apoi mi-a dat drumul. (in timp ce ma tinea de mana nu se uita in ochii mei)
Intrebarea mea este:
-Baietii: ati citit asta. Si imi puteti spune daca ma place? Sau se joaca?
-Fetele: chiar il plac. Cum pot sa ii arat? Dar fara sa ii zic direct. Nu ca mi-ar fi rusine. Dar mi-e teama sa nu se sperie si sa zica 'nu' din prima. Cum pot sa ii arat?
Sunt constienta ca in clasa a 7a trebuie sa invat si sa nu ma indragostesc dar asta e. A batut la usa mea cupidon. laughing)

5 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Invita l la un suc, ciocolata calda ca e cam frig afara. daca accepta esti pe drumul cel bun, daca zice ca are treaba acasa uita l... mai mult o sa te chinuie decat sa ti ofere fericire.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreutaDeea a răspuns:

Hm..Nu știu ce să zic. thinking
Băi, există posibilitatea să te placă. big grin
Dacă te place, îi poți spune direct ce simți pentru el, pentru că ar accepta..nu ar pierde ocazia să fie cu persoana iubită.
Dacă nu te place și îi spui ce simți pentru el se poate să.o ia în râs și să te respingă.
Încearcă să îi arăți ca îl placi prin gesturi. Dacă nu merge, spune-i direct! Nu ai ce să pierzi. big grin Te pup! :*

| SpEeDBoY a răspuns:

Nu incerca direct sa ii spui ce simti asta am facut eu cu o fata si a ramas socata pe moment si acum nici nu mai vorbestecu mine, ma ignora.