| 8Biia a întrebat:

Am auzit de la cineva ca iubirea nu consta in numarul de mesaje pe care ti le trimite zilnic si nici in numarul apelurilor telefonice. Dar eu cred ca, consta in numarul de mesaje si apelurilor zilnice pe care ti le trimite pentru ca daca persoanei respective nu i-ar fi pasat de tine nu ti-ar mai fi trimis toate astea, te-ar lasa pe tine sa te descurci de una singura. Spun asta pentru ca vorbesc cu un baiat de ceva timp, vorbesc cu el... dar nu suntem impreuna inca. dar el crede ca suntem si nu ma deranjeaza ca oricum tot s-ar fi intamplat asta. Imi trimite zi de zi mesaje, ma suna daca cumva nu-i raspund la mesaje pe fb. Nu poate sa stea o zi fara sa vorbim spun asta pentru ca, daca nu am vorbit o seara ma intreaba de ce vorbim tocmai acum ( sper ca intelegeti ). Noi nu am avut prima noastra intalnire adica sa fim noi 2 singuri dar cu toate astea el pretinde ca ma iubeste si imi da de inteles prin gesturile pe care le face. Dar eu nu sunt asa sigura... Am tot deschis subiectul ca el ar merita ceva mai bun dar imi spune ca pe mine ma vrea. Imi trimite mesaje zi de zi si daca cumva nu raspund la ele, ma suna, vine la scoala sa ma vada, ma intreaba cu cine ies afara, de fiecare data ia vina asupra lui. Prin chestiile astea imi da dovada ca ma iubeste dar nu e indeajuns pentru mine si nu stiu de ce. Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Interesant.
Mă face să mă gândesc la începutul relației mele. Era exact la fel iar eu am făcut prostia să încerc să-l îndepărtez...

Este galant și bun și perfect pentru tine, dar cu toate astea pentru tine nu este de ajuns și te gândești că tu ești "mofturoasă" și chestii de genul.
Ideea e că poate el chiar te place și dacă e așa, nu mai căuta nod în papură.
Este foarte foarte drăguț din partea lui că îți trimite mesaje și insistă să vorbiți și sincer, singurul lucru pe care îl poți face este să îl accepți și să fi sincer cu el. Spune-i ce simți dacă îți place de el cu adevărat și dacă nu, atunci nu îl lăsa să-și facă speranțe degeaba...

| Carmen100 a răspuns:

Bullshit.
Iubierea consta in gesturi mici, in saruturi in imbratisari si mangaieri. In cuvinte frumoase si multe alte chestii mai importante decat numarul de apeluri si mesajele de pe Facebook. E adevarat ce e bine sa tineti legatura, dar trebuie sa va vorbiti pe viu, nu printr'un ecran.