| emimar a întrebat:

Bună. Am avut o relație de 4 ani cu o fata. După 4 ani am hotărât ca vreau sa ne mutam impreuna și sa facem și nunta. Auzind toate aceste planuri nu a fost de acord cu ele. Am plecat! Au trecut 6 luni...iar după 6 luni îmi promite marea cu sarea! Voi ce părere aveți?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~ emimar: am hotărât ca vreau sa ne mutam impreuna și sa facem și nunta... Voi ce părere aveți?~

părerea mea e că nu TU hotărăști ci VOI, așa că ține cont și de partener/ă

| dullcat a răspuns:

Buna.E cam vag ce ai scris aici pentru a primi o parere.Astfel de lucruri se discuta in cuplu, nu cu strainii de pe internet, deoarece fiecare persoana e diferita, are asteptari, idealuri de la viata etc. diferite si trebuie sa cautati un sincron daca tineti unul la celalalt.Ati discutat deschis despre asta sau doar i-ai propus, ea a refuzat, spunand ca nu se gandeste la nunta si mutat, ca ulterior tu sa iti iei talpasita? Varianta ei de poveste cum ar suna?

| dullcat a răspuns:

Wait...Ce varste aveti voi, din moment ce ai postat la categoria adolescenti?