| Bubuxxx a întrebat:

Buna TPU.Eu si prietena mea cea mai buna a avut o relatie de prietenie de 5 ani. Dupa ce am locuit impreuna aproape un an ne-am certat, am hotarat sa ne mutam separat si nu ne-am mai vorbit cateva luni. De curand am reluat relatia dar nu stiu cum va fi aceasta prietenie din nou... eu imi doresc sa uitam totul si sa fim din nou cele mai bune prietene dar nu stiu cum pentru ca simt o raceala din partea amandurora. voi ce parere aveti? ce pot face ca sa fim ca inainte? va rog sa ma sfatuiti. multumesc

Răspuns Câştigător
| Cosmina6622 a răspuns:

Imi pare tare rau ca s a ajuns la asta. Odata ce ati ajuns sa va certati nu va veti mai privi cu aceeasi ochi ca in trecut insa poti incerca sa ii explici ca ti chiar iti doresti sa fiti ca inainte si ca iti este dor de momentele cand erati de nedespartit..nu prea ai ce ii face. Nu poti lipi un vas spart si sa te astepti sa arate ca inaintewinking succes.

1 răspuns:
| byabubu a răspuns:

E greu sa te desparti de prieteni buni... e o sitoatie delicata. Nu stiu daca mai puteti fi ca la inceput dar daca va dati silinta puteti lega din nou o prietenie. Trebuie sa stii niciodata un lucru facut a doua oara nu-l va intrece pe primul...