| EmotionalKoma a întrebat:

Am avut un cos pe obraz (aproape de ochi) si am citit ca daca pui un cub de gheata acolo iti trece, mi-a mai trecut dar s-a format o umflatura cam de 2 cm care se vede urat.Cum pot sa scap de ea cat mai repede? Funda happy

2 răspunsuri:
| Eyke a răspuns:

Este o ea? uuu pai date cu o alifie ceva..sa spatale cu sapun pe fata..nul atinge deloc..ca se face mai mare..se va duce de la sine

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Iți recomand atunci când ai cate un cos te dai cu ulei 100% pur de arbore de ceai(tea tree) de la Thursday Plantation.
Il usucă foarte repede, la mine funcționează mereu.
Un alt sfat important, este sa iți schimbi săpunul normal cu un săpun pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai pentru a controla excesul de sebum si pentru a preveni si distruge coșurile.