| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am avut un vis urat aseara:se facea ca venisem acasa de la scoala (eu stau cu parintii si cu bunica) ca sa-mi i-au o hartie semnata pentru asistenta de la scoala(am facut vaccin acum cateva saptamani si probabil mi-a ramas in minte) eu sunt obisnuita ca atunci cand vin de la scoala bunica mea sa fie acasa, m-am dus spre camera ei sa o caut si am vazut ca nu e, am zis ca e ok ca poate s-a dus la doctor avand in vedere ca venisem doar ca sa iau hartia aia inaintea terminarii programului scolar.Chiar daca eram acasa parca incercam sa o sun pe telefonul fix,dar lasasem asta balta si imi faceam niste treaba parca intindeam rufe afara. Apoi cand am iesit din camera ei lasasem usa intre deschis si mana ei dinauntru cu verigheta pe deget inchisese usa si ma speriasem am vrut sa plec si dupa ce s-a inchis usa venise si bunica mea si voiam sa ma duc la ea in camera sa vad ce este,iar ea mi-a spus :nu te du ca acolo e satana si-a facut cuib,deci va dati seama cat de speriata eram, am intrat cu bunica in camera sa ma duc spre balcon, langa mine era bunica si in balcon cica era satana dar avea forma bunicii mele(doamne fereste)! si am facut semnul crucii spre aia din balcon cu degetele asa si imi faceam cruce si parca faceam si aleia si a intrat intr-o carte mare (ca la biserica argintie) ca se speriase. Ajutor.ce sa fac?! Am mai avut vise de genul asta dar cand voiam sa fac semnul crucii cu degetele asa spre ea nu se speria si radea de mine, acum s-a speriat! Ce inseamna?! Scuze categoria

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Buna,
Nu mai crede in vise si nu te mai speria. Acestea sunt produse de creier, nu e vorba de revelatii, preziceri sau alte minuni. Nu o sa se intample nimic. Si eu am visat de multe ori cu astfel de lucruri, odata mi-a spus un preot imbracat in negru ca trebuie sa renunt la viata mea pentru un alt copil si ca in curand voi pleca de pe Pamant. Uite ca inca sunt aici si nu am plecat nicaieri. E normal sa te sperii, mai ales daca tu crezi in astfel de lucruri. Detaseaza-ti mintea si nu te mai gandii acolo, altfel asta nu o sa fie ultimul vis de genul asta.

1 răspuns:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Nu am sa stau sa citesc tot ce ai scris, pentru ca ar fi o totala pierdere de timp, dar tot ce iti spun e ca nu e bine sa spui altcuiva ce ai visat. Poate e superstitie, poate nu, dar eu asa stiu de cand sunt mica.Mai bine cauta dictionare de vise nline si gata.