| Alexandru_Sergiu_1997 a întrebat:

Salut, de duminica de la ora 15 am plans pana seara pe la ora 23 si jumatate, a doua zi cand m-am trezit dupa cateva secunde iar am inceput sa plang, si tot plang in unele momente din zile, dar cand ajung acasa nu ma opresc ore intregi. de duminica nu am mai mancat nimic nici pofta de mancare nu am. Dar in rest am tot fumat si nu putin, ci mult si ma tot durea in zona pieptului. Ma simt foarte rau, simt nevoia doar sa stau in pat, nu ma mai simt in stare de nimic de duminica, in acea zi la ora 15-am primit mesaj de la prietena, cum ca nu ar mai vrea, apoi a spus ca simte ca ceva nu merge. Dupa ce am incercat sa o conving de tot binele care mi-la facut de cand a aparut a spus ca as fi posesiv, conversatia s-a oprit acolo. Dupa luni seara imi dadu mesaj cu "cum ma simt" tot am incercat sa ii explic sa ma lase sa fac sa fie bine, dar acum 2 zile a spus ca ar vrea o pauza sa isi puna gandurile in ordine. Ca si ei ii e greu, si chestii, nu stiu ce sa fac, din plans nu ma prea pot opri. Am pus tot ce am avut mai bun, si i-am promis si ei ca nu voi renunta niciodata la ea, nu stiu ce am simtit dar am simtit sa ma opresc la ea si sa nu caut altceva mai bun, insa starea mea se tot inrautateste. simt cum ma doare tot mai tare, nu stiu ce sa fac.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu stiu cati ani ai, dar pari un copil mic care plange fara motiv.
Parintii tai unde sunt, chiar nu te vad, nu te intreaba ce-i cu tine?
Prin despartiti toti trecem, pentru ca este normal sa cunoastem oamenii si cand ajungem la concuzia ca nu suntem compatibili sau nu avem sentimente unul pentru celalalt, sa ne despartim. Probleme este ca, trebuie sa ne folosim capul si sa intelegem clar anumite situatii, ca nu poti forta pe nimeni sa te iubeasca sau sa stea intr-o realtie cu tine, doar pentru ca tu o placi.
Viata merge inainte si noi odata cu ea!
Bucura-te de viata, iesi afara cu prietenii si cauta-ti alta fatuca, una mai frumoasa si mai desteapta ca cealalta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca plânsul ar rezolva toate problemele, cu toții am plânge.Ar fi ceva la fel de normal ca mâncatul.Dar din moment ce plânsul nu rezolva nimic, de ce sa te mai obosești cu el? Vrea sa se despartă de tine, asta e.Prost sa fii sa o implori, mai ales ca tu ai 17, iar ea 14.

| Alexandru_Sergiu_1997 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu. Dar nu prea pot renunta, si eu am facut destul de mult rau la randul meu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandru_Sergiu_1997):

Ce naiba poti sa vezi la o fata de 14 ani? Intreb si eu.Asta e prima chestie aiurea.A 2-a ar fi ca esti pierdut fara ea.Asta e mai mult trist.

| DepravatRo a răspuns:

Simplu: Trece peste.

| Raul1q1 a răspuns:

Fratelo, fetele vin si pleaca. Fii barbat si nu plange dupa ele

| Anonim02200 a răspuns:

Incearca sa nu pari in catelus pentru prietena ta, femeile simt asta si locic, profita. Inceraca sa nu o bagi in seama timp de o saptamana sau macar 3-4 zile. Chiar daca iti trimite mesaje incearca sa ii raspuzi si atat fara sa continui conversatia. Incearca sa observe daca este interesata cu adevarat de starea ta. De obicei femeile ne supun la tot felul de "joculete" prin care fac pe suparatele pentru a iti vedea reactile. Daca nu merge incearca sa iti cauti alta. Sunt sigur ca nu este nici prima si nici ultimawinking