| dumiali1998 a întrebat:

Deci voi fi scurta si la obiect. Daca mama are 1.65 si tata la fel eu am vreo sansa sa fiu mai inalta? Am 14 ani si in prezent am 1.63 si imi doresc tare mult sa am 1.70 happy ar fi minunat.Eu am jucat baschet pana acum si am facut o mica pauza(deci voi mai reveni) dar trebuie sa recunosc ca m-a ajutat mult la inatime.

FUNDA

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Buna. sportul ajuta foarte mult.chiar daca e micut.organismul se dezvolta pana in jurul varstei de 19 ani.il ajuta foarte mult sportul(ciclism,alergat, inot, baschet). odihna din belsug.sa un sara peste orele de somn e foarte important.o alimentatie echilibrata este de asemena foarte importanta.multe legume, fructe.grasimi si zaharuri cat mai putine.si o hidratare buna.si multe lactate.contin calciu.dar calciu nu se poate fixa in oase fara vitamina de.de il obtii din peste de orice fel si de la expunerea la soare(produce pielea de).dar sa fie de maxim 15 min.si o hidratare corespunzatoare. fara sucuri gen cola pepsi. daca chiar simti nevoia de un suc.incearca nestea sau lipton.dar sa fie si acestea consumate rar.

2 răspunsuri:
| Casica a răspuns:

Poti! Dar doar daca ai vreo ruda de inaltime 1, 70 sau mai mult. Mult noroc la inaltime! Funda?

| jomolino a răspuns:

Buna! Dupa mine cred ca pana la 18 (sau chiar mai repede) sigur faci 1, 70.Pentru ca esti tanara si de abia ai inceput sa te dezvolti mai tare.
Oricum in ultimi ani fetele cam baga pe sub radical pe baieti sad