| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragilor!
Am si eu o dilema care-mi chinuie inimioara de cateva zile...
Il cheama Alex si e in a 9a D.Clasa lui e chiar langa a mea si ne vedem in fiecare zi.Pana acum cateva zile ne salutam si cam atat...Ma privea dar credeam ca e doar in imaginatia mea si ca el n-are nicio treaba cu o,, nebuna" cum sunt eu xD. Dar am descoperit ca si el e cam la fel ca mine :X. Apoi am vorbit pe facebook, am ras, m-a intrebat daca voi merge in excursia organizata de scoala i-am zis nu. Mi-a spus ca va fi super distractie de parca si-ar fi dorit sa merg si eu. A doua zi la liceu imi zambea de parca eram complici la ceva...Eu merg mereu la el in clasa la prietena mea si el a inceput sa vina tot mai des la colegii mei. E foarte dragut, e intr-adevar perfect(pentru mine).
Stiu ca ma place, dar nu stiu in ce masura:ca amic sau... Voi ce credeti? Si ce ar trebui sa fac?
Mersi mult happy

Răspuns Câştigător
| BeYourOwnMaster a răspuns:

Ce sa faci? Hmm...pai,ar trebui sa continui sa fii tu, pentru ca observ ca te place asa cum esti si se pare ca va potriviti. Daca aveti acelasi tip de comportament.nebunatic,e si mai bine deoarece va puteti gasi lucruri in comun, activitati comune si asa va imprieteniti si mai mult.Iti recomand ca deocamdata sa continui asa,adica sa fiti prieteni buni,sa va distrati,glumiti pentru ca de la o prietenie foarte buna se ajunge la iubire si la o relatie superba:XBafta, si nu uita, nu te schimba pentru nimeni!

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Asta nu poți afla decât dacă vorbești deschis cu el!
Eu sunt sigură că te place mai mult decât ca o simplă amică, mai ales că te-a invitat în acea excursie și a făcut tot posibilul să te convingă!
Luni, când vei merge la școală, îl iei afară într-o pauză și îi spui că-l placi. În funcție de reacția acestuia îți vei da seama dacă el voia mai mult decât o relație de amiciție.
Baftă!