| bluepuff a întrebat:

Buna happy.
Am cunoscut un baiat...de fapt il stiam din vedere dar ma rog. El la ajutat pe tata sa faca nu stiu ce la casa. Are 18 ani si imi place mult. Ieri eram eu cu inca 2 prieteni; o fata si un baiat. El vroia sa plece intr-un parculet si ne-a invitat si pe noi. ne-am dus, a mai venit inca un baiat ce ne astepta. Baiatu care imi place mie:X. Il numim X. Am facut cunostiinta apoi am mers in parculet. X nu stia ca cel pe care la ajutat cu nu stiu ce la casa era tata si i-a spus prietenul meu. Cand a auzit a inceput sa rada, s-a uitat la mine si m-a intrebat daca sunt fata lui, i-am zis ca da apoi la baza a zis ceva in genu ca tata era idolu lui de o viatarolling on the floor). In fine am ajuns in parculet, am mai stat de vorba ne-am cunoscut mai bine. In tot timpu ala se tot uita la mine:X si cand ma uitam la el intorcea capu. Au mai fost si faze in care ne uitam pur si simplu unu la altu si el zambea. Intr-un timp am inceput sa vorbim de la accidente cu masina pana la carnetu de conducere si prietenu ala al meu m-a intrebat daca eu o sa dau de carnet si am zis ca nu stiu ca mai e pana atunci. X s`a uitat la mine si a zis pai cati ani ai 17, 16. Am inceput sa rad, i-am raspuns 13. Atunci s`a uitat la mine cu ochiii mari, nu ii vennea sa creada. Pot spune ca m`am inteles foarte bine cu el si l`am intrebat mai multe, ex cum sa inteles cu tata si cum era de asteptat, nu s`au inteles deloclaughing. X a sunt pe un baiat[y] si dicutia lor a fost cam asa.
X: Baa stii cu cine sunt?
y : Cu cine?
X : Cu fata lu ne-a marian
y : care ne-a marian?
x: nu mai stii maa ca i-am facut ...habar n-am ce. la casa, si dupa ne-a scos la bere.
y: baa tu vorbesti serios?
x: da baa
Nu mai stiu ce au vorbit pentru ca s`a dus sa`si ia tigari dar inainte sa plece y i`a zis ceva cu mandru parcalaughing)
Acum cred ca sa ii spun prietenului meu ca il plac pe X muult si cand se mai intalneste cu el sa venim si noi. Sau nu stiu... Aveti voi alte idei? Ce credeti?

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Dah e o idee... dar daca o n sa te considere prea mica sh o sa incerce sa-si bata joc? eu te sfatuiesc sa te apropii de el dar in acelasi tp sa fi constienta de toate posibilitatilewinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

Cred ca el s-a socat de varsta ta, poate arati mai mare si mai sofisticata! Sa sti ca el nu o sa se combine cu tine din cauza ca il cunoaste pe taica-tau si probabil ca nu vrea sa-ti faca rau, si apoi sa aiba de-a face cu el! O sa flirteze cu tine, dar...atat! Uita-l!

| Aηηy a răspuns:

Ai grija happy. Cu tipi din astia mult mai mari ca tine si care fumeaza nu e prea bine sa umbli. Ar fi o idee sa-i spui prietenului tau ca`l placi pe X. Euu zic sa mai astepti putin pentru ca s`ar putea sa nu iasa asa cum iti doresti. :* esti micuta iar timpul le rezolva pe toate, poti sa-i spui ca vreti sa fiti prieteni buni nu neaprat ca`l placi ca apoi cine stie ce se mai intampla. Faci cum crezi happy.

| Laura_4211 a răspuns:

Yo cred ca poti sa ii spui ca vrei sa va cunoasteti, incerca sa ii spui ca nu ai vrea sa stii ai tai, (pentru ca e posibil sa nu ii placa ideea ca e,, prieten" cu taica-tu ), mai iesi cu el din cand in cand, totul o sa vina de la sine, varsta nu conteaza(mai ales in ziua de azi), cautai facebook-ul, hi5-ul, id-ul, nr. de tel...incearca sa vezi ce fel e...incerca sa te apropii de el si sa-l cunosti, apoi vezi ce vrea el de fapt, j sincer asta cu varsta am patit-o si eu.cred ca fetele la 13 ani aratha super {vb. tipilor: nu-s incercate}avem in noi multa inocenta care ii atrag pe astia de 17-18 ani,
Succes la agatat :Xkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui prietenului tau ca il placi pe X...Nu conteaza varsta, e mai mare ca tine cu 5 ani. Poate ca si el simte ceva pentru tine.nu tine acest lucru pentru tine... ii poti spune si lui X.
Acum as vrea sa va spun si eu o poveste la care poate o sa ma ajutati:Si eu am 13 ani.Am un prieten de 17 ani...Suntem impreuna de 3 luni.nu pot spune ca e o dragoste mare intre noi. dar pe cat se poate spune.Acum de vreo cateva seri ma tot cheama la el, refuz pentru ca ma gandesc si eu la ce s'ar putea intampla el imi spune ca daca nu merg inseamna ca nu il iubesc si ca imi e frica sa ramanem doar aman2 si chestii/Ce as putea face?, va rog sa ma ajutati cat mai repede.big grin.