| pisceslifE a întrebat:

Am dat evaluarea nationala si am primit rezultatele, iar acum as vrea sa stiu ce liceu ati alege dintre Spiru Haret si I.L.Caragiale si de ce.Am medie mare si as vrea sa dau la mate-info bilingv engleza.Eu as opta pentru I.L.Caragiale,dar am auzit niste lucruri urate despre el(Sunt adevarate?).In orice caz,daca mai stiti licee bune,accesibile si dotate din punct de vedere didactic, va rog sa imi spuneti.Mersihappy

Răspuns Câştigător
| BeautifulSunflower a răspuns:

Hmm, varul meu este la I.L.Caragiale si a zis ca la matematica au o doamna batrana, care nu le preda, iar la teze toti copiii din clasa lui au luat sub 7, chiar toti. Mama lui a aprobat deci nu exagereaza el, a mai zis ca parintii vor sa o schimbe, iar prof. respectiva are o groaza de clase, poate o pici si tu, iar la fel, restul profesorilor sunt tot de acest gen. Mai bine alegi Spiru Haret.

1 răspuns:
| Tirana_Nentori_1918 a răspuns:

Spiru Haret a scazut mult in ultimii ani... Ti-as recomanda I.L.Caragiale daca ar fi sa alegi dintre ele. Daca ai medie mare cum zici cauta pe net lista celor mai bune licee si te duci la cel cu media cea mai mare de admitere.