| 熊Panda熊 a întrebat:

Am de făcut o dezbatere la școală despre superstiții și eu trebuie sa fiu pro. Am nevoie de câteva argumente. Voi de ce ați crede in superstiții? ( aștept să răspundă mai ales din partea superstitiosilor)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SUPERSTÍȚIE, superstiții, s. f. Credință primitivă
Daca nu se pun note eu zic sa-ti exprimi propria opinie. Mi se pare o prostie sa va ceara sa fiti pro sau contra in loc sa va lase sa va exprimati liberi.

Nu am nici un motiv sa cred in superstitii, daca mi s-ar fi intamplat ceva in urma unei actiuni care are in spate o superstitie tot as fi pus intamplarea pe seama coincidentei pentru ca asta este.

| 熊Panda熊 explică:

**aștept să răspundă mai ales superstitiosii