| girlloveboy a întrebat:

Buna am fost cu un baiat si el in acelasi timp a mai fost cu ink 2 [cu una 3 saptamana si cu una o saptamana]m-am desp de el dupa cateva zile m-am impacat pentru ca ma ruga sa ma impac cu el l-am iertat si imi zice mereu te iubesc etc pe mess cf printeso etc ...ieri m-am desp de el pentru ca nu a venit la ziua mea[normal a fost altfel...eu l-am invitat mi-a zis ca vine si cand l-am sunat a zis ca nu iese afr ca nu-l lasa maicasa dar el mai era cu o fata afr pe care o stie maicasa ] si azi dim la fel mi-a zis neata printeso cand vb cu el al tel imi zice ca ma iubeste etc azi cand m-am int cu el l-am intrebat niste chesti si mi-a rasp doar cu NU si PT CA POT
intrebarea mea este ce sa ii mai zic ce sa ii mai fac
p. s as vrea sa ma impac cu el

Răspuns Câştigător
| Pampam1 a răspuns:

Din cate ai zis tu... mie mi se pare cam smecheras baiatul asta.Cu adresarea ''printzeso'' nu mi se pare prea serios.Se pare ca stie sa manipuleze fetele daca are asa experientawinking. Eu zic ca nu merita sa rabzi pentru un baiat ca asta. Dar nu inteleg de ce fetele se indragostesc mereu de baietii rai.Acum ramane la alegerea ta ce vrei sa faci.Bafta in continuare.
Funda?:X

6 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Lasă-l baltă.
Şi tu renunţă la obiceiul de a fi cu 10 deodată. Că nu-i sănătos pentru reputaţia ta.
După cum ne-ai descris aici toată aventura ta cu el, nu sună cine ştie ce serios tipul ăla. Ar trebui să ştii că atunci când spune că o să vă întâlniţi şi dacă el nu mai apare (orice ocazie ar fi), situaţia pute. Plus, dacă tu ştii sigur că a fost cu o altă fată, situaţia duhneşte. Ca să fie credebil trebuie să pună la cale o scuză perfect acceptabilă, nici prea multe detalii şi nici prea puţine.
Şi toată şandramaua cu "te iubesc" e doar o figură. Are, poate, o mică simpatie pentru tine, dar clar nu te iubeşte în adevăratul sens al cuvântului.
Dă-i papucii şi caută pe cineva care se va ţine doar de tine, nu de toate fetele din cartier. Şi tu să faci la fel.

| BeautyTeacher a răspuns:

Salut.

De ce vrei sa te impaci cu un baiat atat de fals?
Vrea sa va combinati sa te linguseasca si apoi sa te faca iar sa suferi
Ignora-l.Baietii iubesc ce nu pot avea.

Sper ca te-am ajutat.
Apa plata.

| Inamy a răspuns:

Dupa ce ai spus tu aici. mie mi se pare ca acel baiat nu te merita. Nu cred ca ar trebui sa te impaci cu el din moment ce el nu te baga in seama si nu il intereseaza ce faci tu. Toti baieti spun multe lucruri pe mess iar in realitate nu fac nimic din cele promise... dupa parerea mea ar trebui sa te duci si sa bv cu el in legatura cu problemele astea, pentru ca el poate nu-si da seama ca greseste. SUCCES.:dwinking

| Johanna_2621 a răspuns:

Tu n-ai toate ţiglele pe casă. De ce doamne iartă-mă vrei să te împaci cu unu care se poartă în halu ăsta cu tine, care nu a venit la ziua ta, care te minte, care te înşala şi care probabil mai are o grămadă de defecte. Din ce spui tu băiatul ăsta îşi cam bate joc de tine. Dacă totuşi, din anumite motive total necunoscute raţiunii mele, insişti să te împaci cu el fii puţin mai indiferentă, arată-i că relaţia asta nu e la mâna lui, fă-l să te aprecieze. Nu te supăra dar din ce ai spus tu pare că nu dă doi bani pe tine. Ce pot să mai zic. mult succes!

| Doodle_8466 a răspuns:

Eo iti propun sa il lasi balta te inseala nu e fidel e el frumos sa zic daca iti place de el da dal inkolo gandeste-te un pic si uh...nu are rost o sa gasesti altu poate nu maine dar gasesti care sa fie bun si fidel succes sfatu meu dal draq pe ala fara sup...winking

| Ionela_6254 a răspuns:

Ii dai prea multa atentie, fi mai indiferenta, iti spun din propia experienta, i-ai aratat sentimentele tale, l-ai iertat cand probabil el nu se astepta si acum crede ca la tine se poate intoarce mereu.fi mai indiferenta si daca va face el primul pas inseamna ca simte ceva