| Izzabella a întrebat:

Am fost la un aparat SCIO care descopera orce boala si mi-a spus ca voi avea prima menstruatie in circa 2 luna. eu m-am speriat fiindca nu sunt foarte dezvoltata si am auzit ca trebuie fii dezvoltata. problema mea este ca a trecut deja 1 luna si mie nu mi-a venit. in fiecate zi umblu la scoala cu 1 absorbant in ghiozdan ca sa fiu pregatita. intrebarea mea este: o sa-mi vina?

Răspuns Câştigător
| maria_1917 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie fricalaughing. este ceva normal pentru o fata. nu cont cat de dezvoltata la fizic... interiorul este cel important.
o sa fie mai naspa la inceput. cand te patezi sau asa. dar te reusi sa treci peste aceasta frica.

2 răspunsuri:
| adddaa a răspuns:

Eu am citit intr-o revista ca de obicei prima menstruatie vine la aproximativ 2 ani de la inceputul dezvoltarii sanilor. Stai linistita, iti va veni la un moment dat, nu te panica. happy

| Izzabella explică:

Addda, iti multumesc pentru raspuns.