| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Am instalat acum cateva luni un vista skin luat de pe net, apoi din cauza ca mergea prea greu pc-ul si ma plictisisem de aspectul acestui skin l-am dezinstalat!
Problema este ca el a ramas in pc, adica cand aprind calculatorul cand arata ca se incarca aia Windows...el apare cu aspectul de vista, ca si cum a ramas in pc si cand intru in calculator, jos la bara de START arata in genul vista, si toate fisierele etc
Ce sa fac ca sa il dezinstalez de tot din pc?

Explicati-mi si mie, dau funda celui mai bun raspuns
Merci :-)

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru detaliile care le dai, nu pot sa-ti zic decat reinstaleaza sistemul de operare! Nu stiu nici macar ce sistem de operare ai, de unde ai descarcat skin-ul, fiecare skin se dezinstaleaza in modul sau. Detaliile sunt foarte importante in rezolvarea problemei tale.

| valentingb a răspuns:

Intra in start - Run- scrii acolo " regedit". Cauti printre registri numele acela si stergi DOAR acel registru.
Intra in start- run- scrii acolo "msconfig" mergi la startup programs si deselectezi acel skin, apoi repornesti calculatorul.
Sau
Instalezi TuneUp Utilities, e valabil 15 zile gratuit, si mergi la Clean Registryes, unde va sterge registrii automat. Apoi mergi la Startup Programs si deselectezi acel program.
Sau
Daca stii unde a fost instalat, stergi acel folder. Daca nu reusesti nicicum, mergi in Control Panel - Administrative Tools - Services - si in lista de servicii, opresti acel skin.
Posteaza unde trebuie, primesti mai multe sfaturi.

| CezaraEM explică (pentru valentingb):

Hei merci de sugestii, dar nu merge, in pc nu-l gaseste unde mi-ai zis tu, doar daca dau la Search si scriu "vista" merge, altfel nu e sad
Ce sa fac?

Cand vreau sa inchid pc-ul arata cu fereastra de vista, la fel si cand il pornesc cand se incarca aia unde scrie Windows |-------------|

| valentingb a răspuns (pentru CezaraEM):

Ce sa zic eu Chip..sau Dale? laughing Daca sistemul merge greu, reinstaleaza Windows. Daca sistemul merge bine, nu te deranjeaza sa il lasi asa pana alta data cand va trebui sa il schimbi.
Mi-am adus aminte: ding! happy Advanced Uninstaller Plus, parca asa se chema un program care dezinstala programe care nu se dau dusului. Nu-ti zic de unde sa il ei, stii deja motivul(si ti-ai dat seama si de unde happy ). Incearca si cu asta, poate merge. Intr-adevar am patit si eu asa cu un skin de Fedora Linux, dar stii, chiar era dragut pinguinul, nu ma deranja happy.