| aw4e a întrebat:

Am la o materie doar o nota si teza. Ma poate incheia asa sau se considera situatie neincheiata? Si daca am situatia neincheiata pe semestrul 2, dar am medie mare pe primul tot va trebui sa dau examenul de corigenta?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa mai iei cel putin o nota ca sa poti avea media incheiata.Nu conteaza ca ai media mare pe primul semestru.

| R0R0 a răspuns:

Dar de ce nu ai incercat in aceste ultime zile de scoala sa mai iei inca vreo 2 note? Eu stiam ca daca ramai cu situatia neincheiata, ai 2 saptamani la dispozitie ca sa ti se incheie.Nu esti corigent, doar ca nu ti se poate trece media. Pentru ca nu ai o medie.

| MZP a răspuns:

Eu stiu ca daca ai situatia neincheiata la o materie (indiferent daca doar la o materie sau daca ai medii mari), atunci nu mai poti continua scoala, nici daca te transferi